REKLAM REKLAM

Svitolina kazanmaya devam ediyor

kategorisinde, 23 Eki 2018 - 20:56 tarihinde yayınlandı
Svitolina kazanmaya devam ediyor

WTA Finalleri’nde Beyaz Grup ikinci maçında Elina Svitolina, oldukça çekişmeli geçen maçta Karolina Pliskova’yı 6-3, 2-6, 6-3 ile geçip, ikide iki yaptı.

 

Grupta ilk maçlarını kazanan iki raketi karşı karşıya getiren mücadelede, ilk setin altıncı oyununda servis kıran Ukraynalı raket, seti 6-3 ile hanesine yazdırdı. Svitolina bu sette, 8 kez tehdit altında kaldığı servisini kaybetme korkusunun tamamında dimdik ayakta kalmayı başardı.

İkinci sette bambaşka bir Pliskova izledik. İlk servislerinden yüzde 92 gibi rekor oranda puan çıkartan Çekyalı raket, iki kez elde ettiği servis puanlarının bu defa tamamını değerlendirdi ve ikinci seti 6-2 ile kazanıp, maça dengeyi getirdi.

Son sete bu defa etkili servislerle başlayan taraf 24 yaşındaki Svitolina oldu. Dünya 8 numarası Pliskova karşısında ilk servislerinden yüzde 88 puan çıkartan ve basit hata sayısını minimumda tutan dünya 7 numarası Svitolina, bir ara 4-0’ı yakaladığı final setini de 6-3 kazanarak, WTA Finalleri’nde grupta oynadığı iki maçtan da galibiyet çıkarttı.

Maçta 29 puan vuruşu yapan Svitolina, 19 basit hata ile maçı tamamlarken; Pliskova ise 33 puan vuruşu yapsa da, 28 basit hatası ile maçı kaybeden taraf oldu.

Bu sonuçla beraber, Svitolina gruptan çıkma yolunda çok büyük bir avantaj elde ederken, Pliskova’nın ise durumu son maçlara göre şekillenecek.

Tüm Yazıları
%d blogcu bunu beğendi: