Reklam
Reklam

Swiatek'i kim durduracak?

Son dönemin gözde oyuncusu Iga Swiatek, unvanını korumaya yakın göründüğü Roland Garros'ta çeyrek finale yükseldi...

Swiatek'i kim durduracak?
08 Haziran 2021 - 09:28

Roland Garros'ta son 11 maçını da kazanan Iga Swiatek, zirve basamaklarını hızlıca tırmanmaya devam ediyor.

Geçen sene set kaybı yaşamadan Roland Garros'ta şampiyon olarak gönülleri fetheden ve ilk Grand Slam zaferine imza atan Polonyalı oyuncu, bu yıl kaldığı yerden aynı hızla devam ederek çeyrek finale kadar geldi.


Turnuvada oynadığı 4 maçta da set kaybı yaşamayan ve bu alanda serisini 11 maça çıkartan 20 yaşındaki oyuncu, son olarak kendi jenerasyonundan Marta Kostyuk'u 6-3, 6-4 ile geçti.

Bu yıl 23-5'lik galibiyet rakamlarına ulaşan Swiatek, Kostyuk karşısında ilk servislerinden %74 ile puan çıkartırken; 4 kez servis kırdı ve 24 winner ve 22 basit hata ile mücadele etti.

Turnuvada sırasıyla; Kaja Juvan, Rebecca Peterson ve Anett Kontaveit'ı eleyen Iga Swiatek, uzun yıllar TOP10 oyuncusu olacak gibi görünüyor.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

Dün Roland Garros'un gece seansında maça çıkan Swiatek'in galibiyeti sonrasında Andy Murray ve Andy Roddick, sosyal medya hesaplarından genç oyuncuya övgüler yağdırdı.


Yakın zamanda Rafael Nadal ile antrenman yapan Iga Swiatek'in onun oyunundan ilham aldığı da biliniyor. Polonyalı raket, Roland Garros çeyrek finalinde Maria Sakkari ile zorlu bir sınav verecek.

Iga Swiatek, bu yıl Adelaide ve Roma'da şampiyon oldu. 

Roland Garros'ta kadınlarda çeyrek finale çıkan 8 raketten sadece bir tanesinin Grand Slam şampiyonluğu var ve sadece bir tanesi TOP10 oyuncusu: IGA SWIATEK!