Reklam
Reklam

Swiatek rahatça şampiyon!

19 yaşındaki Iga Swiatek, zirve basamaklarını hızla çıkmaya devam ederken, Adelaide'da kariyerinin ikinci tekler zaferine imza attı...

Swiatek rahatça şampiyon!
27 Şubat 2021 - 12:18

Geçen sene Roland Garros'ta yaptığı çıkış ve elde ettiği şampiyonlukla adından söz ettiren Iga Swiatek, zirve basamaklarını hızla çıkmaya devam ediyor.

Henüz üçüncü finalini oynadığı Adelaide International'da bugün kendisinden daha tecrübeli olan Belinda Bencic karşısında adeta şov yapan Polonyalı oyuncu, 6-2'lik iki set sonunda şampiyon oldu.


Zafere sadece 62 dakika sonucunda ulaşan Swiatek, böylelikle ikinci tekler şampiyonluğunu elde ederken, 15 numara ile kariyer derecesini de elde etti.
 Oynadığı son 18 karşılaşmanın 16'sını kazanarak turun en formda oyuncusu olan 19 yaşındaki Iga Swiatek bugün 22 winner ve sadece 6 basit hata ile oynadığı maçta oldukça dominant bir oyun ortaya koydu. Belinda Bencic 9 winner ve 16 basit hata kaydetti.

Kort içinde fazlasıyla hırslı ve her puanı savaş edermişcesine oynayan Swaitek, İsviçreli rakibinin 4 kez servisini kırarken, bir kez dahi servis kırma puanı göstermedi.


İşte maçın özet görüntüleri...