1. Anasayfa
 2. ATP

Taç Cup 2021 sona erdi!

Taç Cup 2021 sona erdi!
0
Ülkemizde sezonun son uluslararası turnuvası olma özelliğine sahip olan Taç Cup 2021, Taç Spor Kulübü’nde pazar günü oynanan tekler final maçları ile sona erdi. Tennis Europe – 3. Kategori seviyesinde 16 yaş altı toplamda 170 oyuncunun raket salladığı turnuvada kıran kırana maçlar oynandı. Turnuvanın başhakemliğini ise Ahmet Sert üstlendi.

Taç Spor’un sert zemindeki kapalı kortlarında düzenlenen organizasyonda eleme maçları 18 Aralık’ta başladı. 20 Aralık’ta ana tablo maçları ile devam eden turnuvada cumartesi günü (25 Aralık) çiftler final maçları oynandı.

Çift erkeklerde Rus raketler Dmitry Titov – Maxim Vlasov çifti, 1 numaralı seri başı Gabriel Ghetu – Ivan Gretskiy ikilisini çekişmeli maç sonunda 7-5, 5-7, 10-4 ile mağlup ederek şampiyon oldu. Çift kızlarda ise 1 numaralı seri başı Ukraynalı raketler Diana Smolinska – Yevheniia Zelenska tandemi, 6-4, 6-7, 10-7 ile Flora Hints – Alessandra Sikharulidze ikilisini mağlup ederek kupaya uzandı.

Tek kızlarda 2 numaralı seri başı Rus oyuncu Rada Zolotareva 6-0, 7-6 ile vatandaşı Kira Bataikina’yı mağlup ederek bu yıl altıncı Tennis Europe şampiyonluğunu elde etti. Sporcularımızdan Defne Aslanbaş ile Duru Kuşçu ise turnuvayı yarı final dereceleri ile tamamladı.

Büyük spor markalarında indirimler başladı… https://www.athleticzone.com.tr/

Tek erkeklerde ise 1 ve 2 numaranın düellosunu izledik. Dün çiftler finalinin kaybedenlerinin eşleşmesinde Rumen Gabriel Ghetu, Rus rakibi Ivan Gretskiy’i 6-1, 2-6, 6-4 ile geçerek kariyerinin sekizinci Tennis Europe şampiyonluğuna uzandı.

Turnuvanın sonunda yapılan ödül töreninde Taç Spor Tenis işletmesinden Köksal Genç, Memduh Turan ve İsa Rzayev de hazır bulunurken; şampiyon ve finalistlere ödüllerini Türkiye Tenis Federasyonu Performans Sorumlusu İbrahim Okumuş ile Galatasaray Taç Spor Kulübü Derneği Genel Sekreteri Altuğ Erim takdim etti.

Genç Tenis Akademisi Başkanı Köksal Genç, turnuvanın sonunda yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “9 gün boyunca düzenlenen turnuvayı başarılı bir şekilde organize ettik. Seyirci anlamında da büyük bir farkındalık yarattık ve binlerce kişiye güzel bir turnuva izlettik. Hiçbir sorun yaşanmadan turnuvayı tamamladık. Herkes buradan mutlu ayrılıyor. Önümüzdeki yıl Taç Spor’daki diğer turnuvalarda görüşmek üzere…”

Fotoğraflar: Serdar Sözkesen

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir