TEBRİKLER: 4 final, 3 kupa!

TEBRİKLER: 4 final, 3 kupa!

TEBRİKLER: 4 final, 3 kupa!
12 Mayıs 2019 - 19:15 - Güncelleme: 13 Mayıs 2019 - 00:25

Final maçları için korta çıkan 4 sporcumuzdan Pemra Özgen, Ergi Kırkın ve Altuğ Çelikbilek kupaya uzanırken, Zeynep Sönmez ikincilikle yetindi.


 

Portekiz'de tenis oynamayı seven ve geçen sene de Obidos'taki ITF turnuvasında zafere uzanan Pemra Özgen, bugün çıktığı final maçında Urszula Radwanska'yı 7-5, 3-0 (RET) mağlup etti ve kariyerinin 16'ncı tekler şampiyonluğuna uzandı. 25 bin dolar para ödüllü Obidos'a 3 numara olarak katılan Pemra, turnuva boyunca oynadığı 5 maçın tamamında set dahi kaybetmedi.

Bulgaristan'ın Sozopol şehrinde sert zeminde düzenlenen 15K turnuvasında tek erkeklerde mücadele eden Altuğ Çelikbilek zaferle döndü. 1 numara olarak katıldığı turnuvada; Rus, Bulgar, Amerikalı ve bir kez daha Rus rakiplerini eleyen 23 yaşındaki Altuğ, finalde ev sahibi raketlerden Alexander Donski'yi 6-7, 6-3, 6-2 ile mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Genç raket bu yıl ikinci, toplamda ise beşinci tekler zaferine imza attı.

Antalya'da düzenlenen 15K turnuvasında Ergi Kırkın tek erkeklerde şampiyon oldu.  Turnuvada 2 numara olarak raket sallayan Ergi; ilk iki turda Kuzey Çekirge ve Yankı Erel'i eledi. Rumen ve Hollandalı rakiplerini de geçen 20 yaşındaki Ergi, finalde Rus raket Denis Klok'u 6-3, 3-6, 6-4 ile mağlup etti ve Antalya'da ve aynı zamanda kariyerinde ikinci zaferini elde etti.

Yine Antalya'da tek kadınlarda ter döken Zeynep Sönmez ise set kaybetmeden geldiği finalde 1 numaralı seri başı Lüksemburglu Eleonora Molinaro'ya birbirine yakın giden iki sette 7-5, 6-4 ile kaybetti. 17 yaşındaki Zeynep, turnuvada ikinci turda bir diğer sporcumuz Cemre Anıl'ı elemişti. Aynı turnuvada Dilara Kınal ilk turda, İlay Yörük ise çeyrek finalde havlu attı.