1. Anasayfa
 2. ATP

Tenisin kalbi Antalya’da atacak – Kortdergi.com

Tenisin kalbi Antalya’da atacak – Kortdergi.com
0

12 Haziran 2018 – 19:38 – Güncelleme: 12 Haziran 2018 – 20:20

Kaya Palazzo Resort Belek Oteli’nin ev sahipliği de bu yıl 24-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Turkish Airlines Antalya Open’ın basın toplantısı Belek’te yapıldı.

 

Antalya Kaya Palazzo Belek tesislerinin ev sahipliği yaptığı ve bu sene ikincisi gerçekleştirilecek olan Turkish Airlines Antalya Open ATP çim kort turnuvasının basın toplantısı gerçekleştirildi. Kongre Salonu’nda yapılan toplantıya Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Kaya Holding Başkan Yardımcısı Doruk Kaya ve Turnuva Direktörü Ümit Yaşar Yılmaz katıldı.

Bu yıl 24-30 Haziran tarihleri arasında Turkish Airlines’ın isim sponsorluğunda düzenlenecek toplam 486 bin avro para ödüllü dev organizasyonun önemine dikkat çeken Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Türkiye Tenis Federasyonu olarak ülke değerlerimizi, kendi potansiyelimizi değerlendirerek Türkiye’nin bir tenis ülkesi olarak anılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğü ve Spor-Toto başta olmak üzere sponsorlarımızın da desteğiyle dünyanın en iyi sporcularını yetiştirmek için uluslararası turnuvaların yoğunluğu çok önem taşıyor. Bu bağlamda ülkemizde gerçekleştirilen dev organizasyonlardan biri olan Turkish Airlines Antalya Open’ın bu yıl ikincisini düzenlemenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Turnuvanın önemini vurgulayan Başkan Durmuş, “Bu organizasyonun hayata geçmesinde emeği olan Kaya Holding’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu değerli turnuvaya katkı sunan Türk Hava Yolları’na ve yetkilerine isim sponsorluğunu üstlenmiş olmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Hedefimiz yine geçen yıl olduğu gibi başarılı bir organizasyona daha imza atmak” dedi.

28 ana tablo, 32 eleme ve 16’sı çiftler de olmak üzere dünyanın en başarılı teniçilerini buluşturacak turnuvaya dair görüş belirten Başkan Durmuş, “Tenis dünyada en çok ilgi gören branşların başında geliyor. Televizyon yayını ve global görünürlüğünü de hesapladığımızda turnuva, hem Türkiye’nin hem de Antalya’nın ciddi tanıtımını olarak öne çıkıyor. Tüm tenisseverleri turnuvayı izlemeye davet ediyorum” şeklinde sözlerini noktaladı.

DORUK KAYA: ANTALYA’NIN TANITIMINA KATKI

Kaya Holding Başkan Yardımcısı Doruk Kaya da, “ITF turnuvalarına yıl boyunca ev sahipliği yapıyoruz. Oyuncular dünyanın her yerinden puan almak için bu turnuvalara katılıyor ve yarattıkları katma değer çok önemli. Turkish Airlines Antalya Open ile biz de dünyadaki tenisseverler için Antalya’nın doğru lokasyon olduğunu vurguluyoruz” diye konuşarak turnuvanın global tanıtımına vurgu yaptı.

Kaya Holding Yönetim Kurulu Üyesi Doruk Kaya, jest yaparak, tekler finalistlerini Wimbledon’a Kaya Havacılığa ait özel jetle göndereceklerini ifade etti.

Turkish Airlines Antalya Open Turnuva Direktörü Ümit Yaşar Yılmaz ise, “Turnuva dünyanın yedinci Türkiye’nin tek çim kort turnuvası ve Wimbledon’dan bir hafta önce gerçekleştiriliyor. Tesiste tamamı Wimbledon yetkilerinin gözetiminde ve otelin teknik ekibi tarafından hazır hale getirilmiş yedi kort bulunuyor. 24 Haziran’da ana tablo maçları her gün 14.30’da başlayacak ve gün boyunca üçer maç yapılacak. Cumartesi 16.30’da ise final maçı ile turnuva sona erecek. Biletler Biletix üzerinde satılırken Türkiye Tenis Federasyonu’na kayıtlı lisanslı oyuncular ile tüm öğrencileri  ücretsiz olarak davet ediyoruz” diye konuştu.

Geçen yıl ilki yapılan turnuva dünyada izlenme ölçümleriyle spor organizasyonu olma özelliği taşıdığı için dünya medyasına 178 saat yayın kapsamıyla 7 milyon seyirci kitlesine ulaşmıştı. Turnuvanın yine bu yıl da canlı yayınlarla 85 ülkede izlenmesi bekleniyor.

2 Temmuzda başlayacak ve Wimbledon’dan bir hafta önce oynanacak olan Turkish Airlines Antalya Open, sezonun üçüncü Grand Slam’i öncesi büyük önem taşıyor. Tüm yıl tenis takvimi içerisinde çim kortta oynanan sekiz ATP Turnuvasından biri olarak öne çıkıyor. Turnuvanın toplam para ödülü 486 bin 145 Euro olacak. Tenisin yıldızları Kaya Palazzo Resort Belek’te tekler ve çiftler kategorisinde kupa için ter dökecek.

Geçen yılın tekler finalisti Sugita ve Mannarino  bir sene sonra tekrar Turkish Airlines Antalya Open’a  geri dönerken, Damir Dzumhur, Robin Haase, Dusan Lajovic, Maximilian Marterer, Marcos Baghdatis gibi tenisin yıldızları Belek’ten kupayla ayrılmak için mücadele edecekler.

Dünyada bu nitelikte bir turnuvanın ilk kez bir otel içinde yapılıyor olması avantaj olarak değerlendiriliyor. 24-30 Haziran’da yapılacak olan Turkish Airlines Antalya Open için Kaya Palazzo Resort Belek oteli, 7 çim kortu ve 2000 kişilik tribün kapasitesi ile hazırlıklarını tamamladı. Turnuva organizasyonu içerisinde; seyirci için en iyi şartları sağlamak (Fan Zone ve Food Court) ve sponsor aktivitelerinin olduğu bir alan yaratmak için de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Spor ve eğlence dolu, unutulmaz bir hafta için Kaya Palazzo Resort Belek tenis severleri ağırlamaya hazırlanıyor.

KORTLARI WIMBLEDON UZMANLARI TASARLADI

Kaya Palazzo Resort Belek çim kortları yapılırken Wimbledon kortlarının yapımı ve bakımından sorumlu kişilerle birlikte çalışıldı. Kulüp destek oldu ve danışmanlık hizmeti verdi. Zeminler Wimbledon ile birebir aynı kalitede yapıldı. Toprak karışımı ve çimler Antalya’ya özel olarak formüle edildi. Bakımlar tüm yıl boyunca Kaya Palazzo Resort Belek’in kendi ekibi tarafından yapılıyor.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir