Terminatör rahatça yarı finalde!

Terminatör rahatça yarı finalde!

Terminatör rahatça yarı finalde!
10 Temmuz 2019 - 17:45 - Güncelleme: 10 Temmuz 2019 - 21:40

Dünya 1 numarası Novak Djokovic, ağır favori olduğu maçta Davif Goffin'i iki saat dolmadan 6-4, 6-0, 6-2 ile mağlup ederek, Wimbledon'da 9'uncu kez yarı finale uzandı.


 

Terminatör Djokovic yolunda kim varsa geçmeye devam ediyor. Çeyrek finalde Belçikalı Goffin karşısında ilk sette hafif zorlansa da, genel anlamda kolayca sonuca giden Djokovic, Wimbledon'da 9, Grand Slam'lerde 36'ncı kez yarı final maçı oynama hakkına sahip oldu. Özellikle 'bagel' attığı ikinci sette, oyun seviyesini çok yükselten Nole, beşinci Wimbledon zaferi için turnuva boyunca çok olumlu sinyaller verdi.

Yedinci kez rakip olduğu Goffin karşısında ilk servislerinden %76 ile puan çıkartan Sırp raket, 24 winner ve 17 basit hata ile maçı tamamladı. File önünde 19/27 ile (%70) puanı kapan Djokovic, oynadığı 5 maçta sadece Hubert Hurkacz karşısında set kaybetti.

Grand Slam'lerde üçüncü, Wimbledon'da ilk çeyrek final maçını oynayan Goffin, 28 winner ve 23 basit hata ile istatistik kağıdını doldurdu.

Wimbledon'da 70'inci galibiyetine ulaşan son şampiyon Novak Djokovic, yarı finalde Guido Pella / Roberto Bautista-Agut galibi ile oynayacak.

https://www.youtube.com/watch?v=loNLoSHYiVc