Thiem: "BIG3 hâlâ en büyük tehdit!"

Thiem: "BIG3 hâlâ en büyük tehdit!"

Thiem: "BIG3 hâlâ en büyük tehdit!"
07 Aralık 2019 - 23:09 - Güncelleme: 23 Ocak 2020 - 23:02

Son dönemdeki yükselen formu ile dünya 4 numarasına kadar yükselen Dominic Thiem; Roger Federer, Rafael Nadal ve Novak Djokovic'in hâlâ büyük turnuvaları kazanacak kadar iyi olduğunu söyledi.


 

Çeviri: İsmail Akıncı (TennisPub)

Avusturyalı raket Dominic Thiem, kendisi ve yeni neslin, Roger Federer, Rafael Nadal ve Novak Djokovic karşısında başarıya ulaşma şansı konusunda önemli açıklamalarda bulundu:

"Zverev, Tsitsipas ve Medvedev ile birlikte kendimi büyük bir şampiyon ya da potansiyel dünya bir numarası olarak görüyorum.

Fakat sorun şu ki, büyük üçlü hâlâ tüm Grand Slam ve büyük unvanları kazanacak kadar iyi. Gelecek sene yeni bir Grand Slam şampiyonu göreceğimize eminim. Ve bu kişi ben olmak için yapabileceğimin en iyisini yapacağım. Tabi ki eski koçum Gunter Bresnik'e çok şey borçluyum.

İnanılmaz derecede zor bir karardı. Bunu uzun süre düşündüm. Ama sonunda, bu oyunum ve kişisel gelişimim için doğru adımdı. Bu, günümüzde sporda olağan bir durum. Bu adımı atmamız gerekiyordu. Nicolas Massu her zaman kendine güvenir ve çok fazla yaratıcıdır.”

2019'da elde ettiği 5 şampiyonlukla, bu alanda Novak Djokovic ile en fazla kupa kazanan isim olan 26 yaşındaki Thiem artıksadece toprakta değil, tüm zeminlerde iyi oynayan bir oyun yapısına sahip. Bu yıl 49-19'luk galibiyet karnesi ile oldukça iyi bir sezon geçiren Thiem, 1 masters1000, 3 tane de ATP500 turnuvası kazanmayı başardı. ATP Dünya Turu Finalleri'nde Roger Federer ve Novak Djokovic'i mağlup etti ve final oynadı.

HABER: 2019'

Thiem, ülkesinde Viyana'da ilk kez şampiyon olması konusunda da şunları söyledi:

“Seyirciler bana çok yardımcı oldu, bu beni gururlu ve mütevazı yapıyor. İlk üç maçta biraz tutuktum ama büyük kalabalık beni ve oyunumu her zaman yukarı çekti ve bu özellikle zor durumlarda bana çok destek oldu. Çocukluğumdan beri, Viyana turnuvasını hayran olarak takip ediyordum, çok dokunaklı anlar yaşadım, ancak kupayı kazanmak her şeyin üstünde ve gelecek yıl böyle eşsiz bir atmosferde kortta olmak kesinlikle iyi olacak.”

https://www.youtube.com/watch?v=7tKwtx8trH8