Reklam
Reklam

Thiem koşar adım dördüncü turda!

Roland Garros'un en büyük favorilerinden Dominic Thiem, dördüncü tura yükseldi...

Thiem koşar adım dördüncü turda!
02 Ekim 2020 - 14:28

Üçüncü turun sert eşleşmesinde Dominic Thiem ile Casper Ruud karşılaştı.

İki iyi toprak zemin oyuncusunun mücadelesi haliyle büyük heyecana sahne oldu. İlk set 58 dakika sürerken, Thiem çok güçlü vuruşlarla bir kez daha kendisine hayran bıraktı. Bu sezon toprak zeminde aldığı 17 galibiyetle bu kategoride zirvede yer alan Ruud, elinden geleni yaptı ama ilk set 6-4 ile Avusturyalı oyuncuya gitti.


İkinci sete daha agresif başlayan 27 yaşındaki Thiem, tam 6 kez servis kırma puanı elde ettiği oyunda servis kırdı ve bu avantajı setin devamında korudu. Casper Ruud zaman zaman eline geçen fırsatlarda cömert davrandı. Setin dördüncü oyununda 15-40 sonrasında iki kez servis kırma puanı elde edip, sette eşitliği sağlama şansına sahip oldu ama Thiem her defasında püskürttü.

İkinci seti dünya 3 numarası Thiem 6-3 ile hanesine yazdırarak setlerde 2-0 öne geçti.

İlk iki sette zorlanan Thiem, üçüncü sette maçı daha fazla uzatmak istemedi. Setin ortasında gaza basan Avusturyalı, seti 6-1, maçı da 3-0 kazanarak Roland Garros'ta ikinci haftaya kalmayı başardı.

İki saat 15 dakika süren maçta Thiem 31 winner ve 28 basit hata yaparken, Ruud ise 21 winner ve 37 basit hata ile maçı noktaladı.

Son 2 yılın Roland Garros finalisti Dominic Thiem, dördüncü turda Stan Wawrinka - Hugo Gaston galibi ile oynayacak. Thiem'in Fransa'da galibiyet sayısı 27 oldu. (6 mağlubiyet)