Reklam
Reklam

Titanların savaşında son söz Osaka'nın!

2 maç puanı çevirerek güçlü rakibi Garbine Muguruza'yı deviren Naomi Osaka çeyrek finalde...

Titanların savaşında son söz Osaka'nın!
14 Şubat 2021 - 08:23

Erken final tabirinin rahatça kullanılacağı eşleşme, adının hakkını verdi ve 3 set sonunda kazanan Naomi Osaka oldu.

Ne inanılmaz bir maç sonuydu öyle!


Açılış seti kafa kafaya başlamış ve çoğu istatistikte aynı değerleri yakalayan iki oyuncudan Garbine Muguruza setin sonunda 4-4'te servis kırınca ilk seti 6-4 ile hanesine yazdırdı.

Geçen senenin finalisti Muguruza karşısında 2019 şampiyonu Osaka ikinci sette ilk 2 oyunu kaybetse de konsantresini yakaladı ve rakibinin ilk sette kendisine yaptığını bu setin sonunda yaparak 6-4 ile sette ve maçta eşitliği sağladı.

Final setinde inanılmaz heyecanlar yaşadık. 2-2'de servis kıran Muguruza büyük bir avantajı cebine koydu. Kendi oyununu da alan İspanyol raket 4-2, ardından da 5-3 ile maçı kazanma noktasına iyice yaklaştı.

23 yaşındaki Naomi Osaka maçta kalmak için servise geçtiğinde Osaka 15-40 ile 2 kez maç puanı şansını elde etti.

İkisini de bertaraf eden dünya 3 numarası Osaka, bu defa karşı atağa geçti ve maç için servis atan rakibi karşısında servis kırdı: 5-5!
 Morali bozulan ve oyundan düşen Muguruza setin kalanında reaksiyon veremedi ve Osaka 5-3'ten geri gelip üst üste 4 oyun alarak seti 7-5, maçı da 2-1 kazanarak adeta final maçı havasında geçen maç sonunda yüzü gülerek çeyrek finale adım attı.


Bir saat 55 dakika süren bu muazzam eşleşmede Muguruza 24 winner ve 28 basit hata yaparken, Osaka ise 40 winner ve 36 basit hata ile maçı tamamladı.

Avustralya Açık'ta şampiyon olduğu 2019 yılından sonra ilk kez burada çeyrek final oynayacak olan Naomi Osaka, Su-Wei Hsieh ile karşılaşacak.