Reklam
Reklam

Tormo'dan ilk kupa Meksika'da

Guadalajara'da sürpriz finalde Genie Bouchard'ı deviren Sara Sorribes Tormo ilk WTA şampiyonluğunu elde etti...

Tormo'dan ilk kupa Meksika'da
14 Mart 2021 - 10:28

Meksika'nın Guadalajara şehrinde sert zeminde düzenlenen 250 puanlık turnuvada Sara Sorribes Tormo, 6-2, 7-5'lik set skorları ile şampiyon oldu.

Toplamda 9 kez servis kırılmasının yaşandığı, 1 saat 54 dakika süren final mücadelesinde İspanyol raket Sorribes Tormo, ilk WTA finalinden mutlu sonla ayrıldı.


Turnuvaya 4 numaralı seri başı olarak katılan Tormo, şampiyonluğu özellikle ikinci servislerinden kazandığı puanlarla (%59) aldı. Bu departmanda Bouchard ise %33'te kaldı.

24 yaşındaki raket turnuvada sırasıyla; Greetje Minnen, Leonie Kung, Astra Sharma ve Marie Bouzkova'yı eledi. Bu şampiypnlukla beraber Sara Sorribes Tormo 57 numaraya yükselerek kariyer derecesini elde etti.

27 yaşında Kanadalı Genie Bouchard ise wild card ile katıldığı turnuvada toplamda sekizinci finalini oynadı. 27 yaşındaki oyuncu, yedinci kez finallerde mağlup olurken, 7 yıllık kupa hasretini de dindiremedi. Bouchard 116 numaraya çıkarken turnuvada sırasıyla; Caroline Dolehide, Kaja Juvan, Caty McNally, Elisabetta Cocciaretto'yu eledi.