Toronto'da zafer Andreescu'nun!

Toronto'da zafer Andreescu'nun!

Toronto'da zafer Andreescu'nun!
11 Ağustos 2019 - 21:56

Toronto'daki Rogers Cup finalinde ilk setin ortasında sakatlanan Serena Williams maçı devam ettiremedi ve 19 yaşında Bianca Andreescu şampiyon oldu.


Rogers Cup finalinde maç sonlanmadan şampiyon belli oldu. Açılış setinin henüz üçüncü oyununda servis kıran Andreescu, kendi servisini de kazandı ve 3-1 öne geçti. Serena bu dakikada, sırtından yaşadığı sakatlığı sebebiyle maçı daha fazla devam ettiremedi. Maç da sadece 19 dakika sürdü.

Sağlığın, kupalardan daha önemli olduğunu bir kez daha anladığımız maçın sonucunda ikinci kez tekler şampiyonluğunu elde eden Bianca Andreescu, bu yıl Indian Wells'ten sonra ikinci kupasına kavuştu.


Sakatlığı sebebiyle bu yıl bir çok turnuvayı es geçen Kanadalı Andreescu Toronto'da sırasıyla; Eugenie Bouchard, Daria Kasatkina, Kiki Bertens, Karolina Pliskova ve Sofia Kenin gibi birçok önemli ismi eledi.37 yaşındaki Serena Williams, uzun zamandır şampiyonluk özlemini gideremedi. Efsane oyuncu, şampiyon olduğu 2017 Avustralya Açık'tan sonra oynadığı dördüncü finalden de eli boş döndü. Rogers Cup'ı daha önce 3 kez kazanan ABD'li raket, bu yıl 19-5'lik galibiyet karnesine sahip.


Kariyerinin başından beri TOP10 raketlerle oynadığı yedi maçı da kazanan Andreescu, bu zaferle beraber 14 numaraya kadar yükselerek kariyer derecesini elde etti.