Reklam
Reklam

Tsitsipas'tan toprakta bir kupa daha!

Bu yıl formunun zirvesinde olan Stefanos Tsitsipas, Lyon'da şampiyon olurken, Fransa'da bu seviyedeki turnuvalarda kazanma alışkanlığını devam ettirdi...

Tsitsipas'tan toprakta bir kupa daha!
23 Mayıs 2021 - 18:38

250 puanlık Lyon turnuvasına wild card ile katılan Stefanos Tsitsipas, herhangi bir sürprize izin vermeden şampiyon oldu.

1 numaralı seri başı Yunan raket, finalde Cameron Norrie'yi 69 dakikada 6-3, 6-3 ile mağlup ederek kariyerinin yedinci tekler zaferine imza attı. Üç kez servis kırdı ve servisini kırdırmadı.


Bu finalle beraber çıktığı 5 tane ATP250 turnuvasının finalinin tamamını kazanan Tsitsipas'ın elde ettiği 5 şampiyonluğunun 3'ünün Fransa'da olduğunu da belirtelim.

Bu yıl 33 galibiyet alarak turda en fazla maç kazanma alanında zirvede yer alan 22 yaşındaki oyuncu turnuvada sırasıyla; Tommy Paul, Yoshihito Nishioka ve Lorenzo Musetti'yi mağlup etti.2019 yılından bu yana elde edilen galibiyetlerde de en üstte yer alan Tsitsipas'ın (116) ardından 114 ile Novak Djokovic geliyor. 16'ıncı tekler finalinden 7'inci şampiyonluğunu çıkartan Yunan oyuncunun toprak zeminde ise 7'inci finalinden 3'üncü şampiyonluğunu aldığını da ekleyelim.

Stefanos Tsitsipas - Cameron Norrie maçının özet görüntüsü...

 


Günün Başlıkları