Reklam
Reklam

Tsitsipas umudunu son maça taşıdı

İkinci günün son maçında Andrey Rublev'i geçen Stefanos Tsitsipas yarı final umudunu son maça taşıdı...

Tsitsipas umudunu son maça taşıdı
18 Kasım 2020 - 01:54
İlk maçlarını kaybeden iki oyuncunun düellosunda kazanan 6-3, 4-6, 7-6'lık setlerle Stefanos Tsitsipas oldu.

Son şampiyon Tsitsipas maçın hemen başından itibaren kazanmayı ne kadar kafasına koyduğunu gösterdi ve henüz ikinci oyundan servis kırdı. İlk 3 oyunu hanesine yazdıran Yunan raket seti kazanmaya oldukça yaklaştı.

Setin kalan bölümünde rahat oyununu sürdüren Tsitsipas 6-1 ile seti güle oynaya kazanan taraf oldu.

Bu yıl elde ettiği 40 galibiyetle dikkatleri üzerine çeken Rublev, kafa kafaya giden ikinci setin sonunda 5-4 öndeyken rakibinin servisinde 0-40'ı yakaladı ve ilk denemesinde servis kırarak seti 6-4 ile hanesine yazdırdı.

Tsitsipas için soğuk duş etkisi yaratan setin ardından final seti yine muazzam bir çekişmeye sahne oldu. İki raket de bir şekilde servis oyunlarına tutununca maçın kazanan tarafını tie-break belirledi.

Kısa zamanda 5-2 ile maçı bitirömeye çok yaklaşan 22 yaşındaki Tsitsipas karşısında Rublev mükemmel bir geri dönüşe imza attı ve üst üste 4 puanı kazanınca 6-5 ile öne geçti ve kendi servisinde maç puanı kazandı.

Biri çift hata olmak üzere iki servisini de kaybeden Rus oyuncu 8-6 ile tie-break'ten eli boş döndü ve ilk kez katıldığı ATP Finaleri'nde oynadığı ikinci maçtan da mağlup ayrılarak elendi.

Bir saat 55 dakika süren maçta Rublev 26 winner ve 32 basit hata ile oynarken, son şampiyon Tsitsipas ise 24 winner ve 16 basit hata kaydetti.

Grup son maçlarında perşembe günü Stefanos Tsitsipas, Rafael Nadal ile... Andrey Rublev ise Dominic Thiem ile oynayacak.