Üst üste ikinci kez!

Üst üste ikinci kez!

Üst üste ikinci kez!
28 Eylül 2019 - 18:46 - Güncelleme: 28 Eylül 2019 - 20:12

Aryna Sabalanka, finalde karşılaştığı Alison Riske'yi üç set sonunda mağlup ederek, Wuhan'da üst üste ikinci, toplamda 4'üncü WTA zaferine ulaştı.


 

Sabalenka, Wuhan'ı seviyor. Geçen sene finalde Anett Kontaveit'ı yenerek Wuhan'da ilk Premier şampiyonluğunu kazanan Belaruslu raket, bu yıl bu defa finalde Alison Riske'yi geçerek bir kez daha Çin'de kupasına kavuştu.

Sezonun sürpriz isimlerinden ABD'li Riske karşısında ilk seti 6-3 kazanan Sabalenka, ikinci sette dirençli rakibi karşısında epey zorlandı. Özellikle ikinci servislerinde etkisiz kalan Sabalenka karşısında Riske ikinci seti 6-3 ile kazandı ve maçı final setine taşıdı.

Üçüncü sete gümbür gümbür başlayan 21 yaşındaki Sabalenka, ilk 5 oyunu hanesine yazdırdı. İki kez rakibinin servisini kıran dünya 14 numarası oyuncu, 6-1'lik set sonrası maçı bitirdi.

HABER: 94 ace ile finalde!

Altıncı kez düzenlenen Wuhan'da üst üste ikinci zaferine (turnuva tarihinde ilk kez) imza atan Sabalenka, toplamda ise 4'üncü kupasını elde etti. Aynı turnuvada Elise Mertens ile çiftlerde de final oynayan başarılı raket, Ying Duan / Veronika Kudermetova ikilisine kaybetti.

Turnuvaya 35 numara olarak gelen Riske, oynadığı final sonrası 24 numaraya yükselerek kariyer derecesini erişti.

Bu yıl turda 35'inci galibiyetine ulaşan dokuzuncu raket olan Sabalenka, bu zaferle beraber puanlarını savundu ve sıralamadaki yerini korudu.

https://www.youtube.com/watch?v=u-2a8UbwVig

Günün Başlıkları