Reklam
Reklam

Wawrinka'nın fişini çekti!

Roland Garros'un önemli sürprizlerinden biri yaşandı ve Stan Wawrinka'yı eleyen Hugo Gaston dördüncü tura adını yazdırdı...

Wawrinka'nın fişini çekti!
02 Ekim 2020 - 20:04

Roland Garros'ta tek erkeklerdeki tek Fransız oyuncu olan Hugo Gaston, 2015 şampiyonu Stan Wawrinka karşısında 5 sette kazanarak büyük bir sürprize imza attı.

Tam anlamıyla maraton maç olan ve yağmur sebebiyle ara verilmek zorunda kalınan düelloda ilk seti Wawrinka 6-2 ile aldı. İkinci sette 20 yaşındaki Gaston 6-3 ile cevap vererek sete dengeyi getirdi.


Üçüncü seti yine 6-3 ile kazanmayı bilen Gaston, elemelerden geldiği turnuvada bir sürprizin olabileceğinin sinyalini vermeye başladı.

35 yaşındaki Wawrinka, iki tarafa da gidip gelen setin sonunda kırdığı servis oyunu ile beraber 6-4'lük set skoru ile maça bir kez daha eşitliği getirdi.

Final setinde tamamen Hugo Gaston'un maça hükmeden oyununu izledik. Genç Fransız raket, yılların tecrübesi Wawrinka'ya göz açtırmadığı bu oyunu 6-0 (evet, yanlış duymadınız) ile kazandı ve seyircilerin de desteği ile mükemmel bir sonuca imza attı.

Wawrinka 49 winner ve 74 basit hata ile oynarken, Gaston ise 35 winner ve 41 basit hata ile maçı tamamladı.


Daha önce ilk 50'den bir oyuncu ile karşılaşmayan Gaston, üç saat 10 dakika sonunda dördüncü tura yükselirken, rakibi ise Dominic Thiem oldu. Gaston, Roland Garros'ta 2002'den bu yana dördüncü tura ulaşan, ilk 200'ün dışındaki ilk oyuncu oldu.

Dünya 239 numarası Hugo Gaston kariyerinin en büyük galibiyetine imza atarken, Stan Wawrinka da bir slam'de ilk kez bu kadar düşük numarada bir oyuncuya kaybetmiş oldu.

 


Günün Başlıkları