Wimbledon'dan 'SerAndy' geçti!

Wimbledon'dan 'SerAndy' geçti!

Wimbledon'dan 'SerAndy' geçti!
11 Temmuz 2019 - 09:02 - Güncelleme: 11 Temmuz 2019 - 17:48

Wimbledon'da karışık çiftler kategorisinde mücadele eden Serena Williams ile Andy Murray'nin rüyası 4 gün sürerken, iki efsane raketin aynı kortu paylaşmaları, turnuvanın unutulmazları arasına girdi bile.


 

Kalça sakatlığı sebebiyle tekler kategorisinde henüz tura dönme konusunda kararsız olan, eski dünya 1 numarası Andy Murray, şimdilik şansını çiftlerde deniyor. Çiftlerde Fransız raket Pierre Herbert ile ortaklık kuran Murray, ikinci turda Nikola Mektic / Franco Skugor çiftine elenmişti.

Wimbledon'da son anda aldıkları kararla karışık çiftlerde mücadele etmek isteyen Andy Murray ile Serena Williams ise büyük ilgi odağı olmuştu.

'SerAndy' ya da 'Murena' ön adı ile ortaklık kuran ikili, 6 Temmuz'da ilk turda Andreas Mies / Alexa Guarachi tandemini 6-4, 6-1 ile devirdi. İkinci turda ise 14 numaralı seri başı olan Fabrice Martin / Raquel Atawo birlikteliğini de 7-5, 6-3 ile geçti.

Çeyrek final öncesinde üçüncü turda 1 numaralı seri başı Brezilyalı Bruno Soares ile ABD'li Nicole Melichar çiftini karşısına alan 'SerAndy', ilk seti 6-3 ile kaybetti. Başa baş giden ikinci setin sonunda 5-4 öndeyken servis kıran rüya ikili, maçı final setine taşıdı.

https://www.kortdergi.com/dev-mac-oncesi-ne-dediler.html

Soares / Melichar ikilisi, final setine çok hızlı başladı ve ilk 4 oyunu alarak, bir yerde maçın sonunu tayin etmiş oldu. Üçüncü seti 6-2 ile kazanan dünya 1 numarası raketler çeyrek finale yükselirken, Serena Williams / Andy Murray tandemi 'buraya kadar' dedi.

Karışık çiftler kategorisinde 4 gün arayla 3 maça çıkan rüya ikili, turnuvanın en çok konuşulan işlerinden birine imza atarken, Serena Williams, yoluna teklerde devam ediyor ve bugün yarı final maçında Barbora Strycova karşısına çıkacak. Andy Murray'nin ise kendisini iyi hissetmesi halinde Amerika Açık'ta teklerde mücadele etmesi bekleniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=9XIObKIBles