"Wozniacki çekilmese de yenerdim"

"Wozniacki çekilmese de yenerdim"

"Wozniacki çekilmese de yenerdim"
29 Nisan 2018 - 17:43 - Güncelleme: 31 Mayıs 2018 - 09:15

TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nın tekler finalinde Sloven rakibi Polona Hercog’u 2-1 yenerek şampiyon olan Fransız tenisçi Pauline Parmentier, rüya gibi bir turnuva geçirdiğini söyledi.


 

Maç sonunda Kort dergisine özel verdiği pozlarla beraber samimi açıklamalarda bulundu.Kort Dergi : İstanbul’a gelirken başarı anlamında herhangi bir hedefin var mıydı?

Buraya gelirken asıl amacım Wimbledon ana tablosu için biraz puan toplamaktı. Birinci ve ikinci turu geçtikten sonra bu amacıma yaklaşmaya başladım. Wozniacki ile oynadığım maç, turnuvadaki kaderimi belirleyen kritik dönemeç oldu. Açık konuşmak gerekirse İstanbul Cup'a şampiyon olmak için gelmemiştim. Bazen hedef koymamak, kazanmak için daha iyi olabiliyor. Şampiyonluk benim için de sürpriz oldu. Büyük bir sürpriz ama aynı zamanda iyi bir sürpriz. (Gülerek)

İSTANBUL BENİM İÇİN ÖZEL BİR ŞEHİR

Kort Dergi : Yıllar sonra gelen bu şampiyonluk, sezonun kalanında sana nasıl bir motive sağlayacak?

İstanbul'daki turnuva benim hayatımda çok özel bir yere sahip oldu. Çünkü yaklaşık 10 yıldır kupa alamıyordum. Sezona da hiç iyi başlayamamıştım. İstanbul Cup, bu kötü gidişi tersine çevirdiği için çok mutluyum. Tenis hayatımın en önemli anlarından birini burada yaşadığım için burayı asla unutmayacağım. Çok güzel bir organizasyonla, iyi tesislerde mücadele ettim. Tek sıkıntım, kaldığım otel kortlara biraz uzaktı ve şehirde çok trafik vardı.

İstanbul'daki turnuva toprak olması nedeniyle benim açımdan ekstra bir öneme sahipti. Çünkü iyi bir toprak kort sezonu geçirmek istiyorum. Fransa Açık öncesi sıkı maçlar oynamam ve böyle bir derece elde etmem iyi oldu, çünkü o turnuva benim en önemli hedeflerimden birisi. Onunla birlikte diğer büyük turnuvalara, şimdi kendimi daha hazır hissediyorum.WOZNİACKİ'YE KARŞI ÇOK İYİ OYNADIM

Kort Dergi : Wozniacki ile oynadığın çeyrek final maçına dönelim. Maç 1-1 iken üçüncü setin başında sakatlanıp maçı bırakan rakibin sakatlanmasa, kazanma şansını nasıl görüyordun?

Wozniacki yanıma geldi ve sıkıntısını anlattı. Backhand vuruşları yaparken ve servis atarken zorlandığını belirterek maçtan çekildiğini söyledi. Maç devam etseydi, sonucu kesin şu olurdu demek mümkün değil. Oyunu terk ettiği için elbette şanslıyım, ancak terk etmeseydi de o maçı kazanabilirdim. Çünkü kazanmaya yakın olan taraf bendim. Maç içinde bir çok rally'de iyi oynamıştım. Woniacki o gün iyi servis attığı bir gününde değildi. Tüm bunları hesaba katarak üçüncü seti kazanmak için oldukça şansım olurdu diye düşünüyorum.

Kort Dergi : İstanbul’u gezme şansın oldu mu?

Maçlar ve idmanlardan zaman ayırarak turnuva oynandığı günlerde turistik bir gezi yaptım. İstanbul güzel bir şehir, gezilip görülecek tarihi yerleri fazlasıyla var. Ben de Sultanahmet Camii'ni ziyaret ettim. Ancak restorasyon olduğu için kapalıydı, içeri giremedim. Dışarıdan inceledim ve bahçesini gezdim. Sonrasında da Topkapı Sarayı'na gittim. Ne yazık ki daha detaylı gezemeyeceğim, çünkü hemen yarın katılacağım turnuva için Rabat'a yola çıkıyorum.