WTA Finals: Kırmızı Grup günlüğü

WTA Finals: Kırmızı Grup günlüğü

WTA Finals: Kırmızı Grup günlüğü
29 Ekim 2019 - 21:52 - Güncelleme: 30 Ekim 2019 - 21:51

Naomi Osaka'nın sakatlığı sonrası turnuvaya apar topar dahil olan Kiki Bertens, dünya 1 numarası Ashleigh Barty'i geçerken, ilk iki maçını kaybeden Petra Kvitova'nın şansı bir hayli azaldı.


 

Dün Petra Kvitova'yı 2-1 yendiği maç sırasında sağ omzunda yaşadığı ağrılar sebebiyle turnuvadan çekilen Naomi Osaka'nın yerine, henüz iki gün önce Zhuhai'de Elite Trophy turnuvasında final oynayan Kiki Bertens turnuvaya dahil oldu.

Bugün de ayağının tozuyla Ashleigh Barty'nin karşısına çıkan Hollandalı raket, ilk seti 6-3 ile kaybetti. Her iki oyuncunun da oldukça düşük bir servis performansına imza attığı ikinci sette kazanan aynı skorla Bertens oldu.

Final setinde ipleri eline alan 28 yaşındaki Bertens ilk 4 oyunu hanesine yazdırdı ve maçı kazanmaya çok yaklaştı. Üst üste 3 oyun kazanarak son bir çıkış yapan Barty, ikinci bir 'break' daha yapması gerekiyordu, ama rakibi buna izin vermedi. Bu seti de 6-4 kazanan Kiki Bertens, maçı 2-1 ile bitirdi ve gruptan çıkma şansını son maça (Belinda Bencic) taşıdı.

https://www.youtube.com/watch?v=1uNVKz2cFoc

Günün diğer merakla beklenen karşılaşmasında Petra Kvitova ile Belinda Bencic kozlarını paylaştı. Başa baş giden açılış setinde 3-3'ten sonra vitesi arttıran İsviçreli raket ilk seti 6-3 ile kazandı. İkinci sette Kvitova farkını hissettirdi ve rakibinin iki kez servisini kırarak başladığı bu seti 6-1 ile rahatça hanesine yazdırdı.

Üçüncü sette maç her iki tarafa da gidip geldi. Karşılıklı kazanılan servis oyunlarından sonra üst üste servis kırılmalar yaşandı. Bu yıl dördüncü, toplamda altı kez birbirlerine rakip olan ikili arasındaki WTA Finalleri maçında son sözü 22 yaşındaki Bencic söyledi ve 6-4'lük skorun ardından Çek raket Kvitova'nın gruptan çıkma şansını mucizelere bıraktı.

https://www.youtube.com/watch?v=ej1_7D4pUIs

Kırmızı grupta grup son maçları şu şekilde:

Ashleigh Barty - Petra Kvitova

Kiki Bertens - Belinda Bencic