Reklam
Reklam

WTA, ilk 7 haftalık takvimini açıkladı!

WTA, 2021 Tur takviminin ilk yedi haftasının programını açıkladı...

WTA, ilk 7 haftalık takvimini açıkladı!
19 Aralık 2020 - 12:26

WTA, 2021 Tur takviminin ilk yedi haftasının programını açıkladı. 

WTA, yerel yönetimler tarafından belirlenen artan seyahat kısıtlamaları ve zorunlu karantina kurallarına dikkat ederken, mümkün olduğunca çok sayıda iş fırsatı sağlamak için turnuvalar ve oyuncularla özenle çalıştı.


Sezon, 5-13 Ocak tarihleri ​​arasında Zayed Sports City Uluslararası Tenis Merkezi'nde WTA 500 seviyesinde bir etkinlik olan Abu Dabi WTA Women's Tennis Open'da başlayacak. 

Abu Dabi Spor Konseyi Genel Sekreteri Aref Al Awani şunları söyledi: “Abu Dabi WTA'nın 2021 açılış etkinliği olan Abu Dabi WTA Women's Tennis Open'a hoş geldiniz. Abu Dabi, dünya sporlarının küresel bir başkentidir ve şu anda dünyanın dört bir yanından en iyi tenisçilerin varlığı sadece bu konumu güçlendiriyor ve saygın itibarımızı pekiştiriyor."


Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da  Avustralya Açık elemeleri başka bir ülkede yapılacak. Elemeler, 10-13 Ocak tarihleri ​​arasında Dubai'de gerçekleşecek ve ardından her iki etkinlik de Tennis Australia'nın Dubai'nin belirlenmiş charter uçuş merkezlerinden birinden (Singapur ve Los Angeles'a ek olarak) Melbourne'a seyahat imkanı sağlayacak. 

Bu etkinliklerin sona ermesinin ardından, oyuncular ve ilgili destek ekipleri, zorunlu iki haftalık karantinayı tamamlayacakları Avustralya'ya seyahat edecek. Karantina döneminin ardından, 31 Ocak - 7 Şubat tarihleri ​​arasında Melbourne Park'ta iki WTA 500 turnuvası eş zamanlı olarak düzenlenecek. 

2021 Avustralya Açık, 8-21 Şubat tarihlerinde tekler, çiftler ve karışık çiftler olarak düzenlenecek.
 

Avustralya Açık'ın ikinci haftasında ise bir WTA 250 turnuvası düzenlenecek ve sporcuların Melbourne'da kalmasına izin vererek üç haftalık bir yarışma garanti altına alacak.

WTA Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Steve Simon, “2021 WTA sezonunun açılış haftalarını temsil eden ve her biri sağlık ve güvenliği ön plana çıkaran bir ortamda faaliyet gösterecek olan ilk turnuvaları duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bizi bu noktaya getirmede hayati öneme sahip yerel sağlık otoriteleri ile birlikte önemli tenis paydaşları ve kuruluşları arasındaki işbirliğinden dolayı içten teşekkürlerimizi ifade etmek istiyoruz" dedi.

Seyahat kısıtlamaları ve zorunlu karantina nedeniyle, Auckland ve Shenzhen'deki WTA 250 turnuvaları 2021'de yapılmayacak, ancak 2022'de WTA Tur takvimine dönmesi planlanıyor.