Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Muharrem Ataç

Muharrem Ataç


Bir şölen... Senyör Takım Şampiyonası

18 Haziran 2018 - 22:42

13'üncüsü düzenlenen Türkiye Senyörler Takım Şampiyonası; 34 kulüp, 160 takım ve 831 oyuncunun katılımıyla Club Alibey Manavgat'ta şölen havasında gerçekleşti.


Türkiye Tenis Federasyonu'nun (TTF) performans ve senyör tenisinde ulusal ve uluslararası organizasyon gerçekleştirme becerisi yüksek. Bu konuda TTF'yi kutluyoruz. Avrupa'nın en çok turnuva yapan ülkesi olma övüncünü de yöneticilerimizden duyuyoruz.

Antalya'daki Senyörler Takım Şampiyonası'ndaki takım heyecanını görünce, tenis adına seviniyor ve bunun Türk tenisine yansımasına dair umudumuzu kaybetmiyoruz.

***
Yıllardır yüksek katılımla gerçekleştirilen bu organizasyondan TTF'nin kaynak yaratmış olma haberi geç de olsa, ilgili yetkilileri tebrik ediyoruz.

Bundan sonraki adımın kulüplerin ve oyuncuların korunması adına gerçekleştirilmesi gerekir. Yükselen maliyetlerin kulüp ve oyuncuları etkilediğini bu sıkıntıların sıkça dillendirildiğine sohbetlerde sıkça şahit oluyoruz.

***


Performans tenisinde lig kurulma projesi müjdesi cılız bir haber olarak kaldı... Buna tüm kulüp ve oyuncularımızın sahip çıkması gerekir. Türk tenisinin lige ihtiyacı var. Ligin statüsü iyi hazırlanmalı, içi doldurulmalıdır.

Yaş grupları unutulmamalı, lisans değerli kılınmalı, ödülü, grubu, süresi, finansı, profesyonel tenisçisi, yabancı oyuncusu, kulübü gibi konular etraflıca tartışılmalıdır... Bu konularda kararlar kervan yola çıkmadan evvel verilmeli...

Lig varsa rekabet var, gelişme var, aidiyet var, heyecan var, takım ruhu var...
Kısaca Tenis Ligi'ni güçlü bir şekilde istiyoruz.