Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Muharrem Ataç

Muharrem Ataç


Kadınlar Tenis Oynasın

15 Aralık 2018 - 22:56

Kadınların tenis oynamasına uygun ortam yaratılmalı, çünkü kadının olduğu yerde gelişim kaçınılmazdır. Başta federasyon olmak üzere, herkesin kadınlara bu konuda destek vermesi şart!


Kadın tenis oynarsa… İleride anne olacak bir kadın, kendi oynadığı branştan başka bir dala, çocuğunun yönelmesini istemez. Çocuğu da mutlaka tenis oynar. Eşi de tenise ilgi duyar.

Kadın tenisçinin olduğu yerde gelişim kaçınılmaz olur. Çok uzun soluklu bir proje olarak düşünülebilir. Bir adım atılır, geliştirilir. Federasyon sahiplenir, kulüpler de desteklerse neden olmasın?

Bir çoban ateşi yakılır. Tenisimizin geleceğine bir tuğla koymuş, sağlam temel atmış oluruz.Kadın tenisçilerimizin başarıları, senyör tenisimizin hareketliliği buna işaret ediyor. Bence yapabiliriz! Yeter ki bu şansı onlara verelim. Çalışan, evli, bekar, öğrenci fark etmez. Her kadın spor yapmalı.

Bir kadına en çok yakışan spor dallarından biri tenis. Bu asil spor, bir kadının elinde daha da değerlenir, daha fazla kitleye ulaşır. Emekler, bir gün mutlaka ‘başarı’ olarak geri dönecektir. Yeter ki buna inanalım.

Geçmişte Gülberk Gültekin Salman, İpek Şenoğlu, yakın geçmişte ise Pemra Özgen, Çağla Büyükakçay, Başak Eraydın, İpek Soylu, Berfu Cengiz ve diğerleri... Daha çok kadın, daha çok başarı demek. Bir vizyon belirlemek şart!

Tenis ligimizin olmaması, tenisimizin gelişmesi önünde bir handikap olarak duruyor. Bu konuda da sağlam adımlar atılmalı. Geç kaldık ve bu konu bir an önce çözümlenmeli!

KULÜPLER BİRLİĞİ’NİN ÖNEMİ

Kulüpler Birliği mutlaka kurulmalı. Kulüplerin yaşadığı problemler, ihtiyaçlar bu platformda daha kolay çözülür. Kulüpler Birliği konusunda bilgisi, donanımı olan insanımız çok. Ancak adım atacak öncü kulüpler olmalı. Maalesef birlik olmadan büyümek olmuyor. Kendi yağımızda kavruluyoruz. Hatta yanıyoruz. Kulüplerimizin yaşadıklarını gördüğümüz halde, hareket etmiyoruz. Tenisçiyiz ya da iyi bir tenis seyircisiyiz ama ses yok, hareket yok…

O zaman soruyorum herkese: Şimdi değilse ne zaman?

*: Bu yazı, Kort Dergi 18'inci sayısında yayımlanmıştır.