Reklam
Reklam

YENİ EKİP, YENİ YOL, YENİ ANLAYIŞ...

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığı'na adaylığını koyan Osman Tural, Yönetim Kurulu'nda yer vereceği Gülberk Gültekin Salman, Haluk Akkoyun ve İpek Şenoğlu ile birlikte hedeflerini anlattı...

YENİ EKİP, YENİ YOL, YENİ ANLAYIŞ...
11 Haziran 2021 - 10:13

Türk tenisinde yeni bir dönem başlıyor... Osman Tural, geçmişteki başkanlık tecrübesinin yanında teniste büyük başarılar kazanan Gülberk Gültekin Salman, İpek Şenoğlu Turna ve Haluk Akkoyun'u yönetimine alarak yeni yol haritasını çizdi: Tenisi tenisçilerle yönetmek...   

KORT ÖZEL


Türkiye Tenis Federasyonu başkan adaylığını açıklayan Osman Tural, Yönetim Kurulu kadrosunu oluşturmak için kulüpler, yöneticiler ve tenis paydaşları ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Türk tenisini yeniden yapılandırmak ve yeni hedeflere daha sağlam adımlarla ulaşabilmek için; Türk sporuna yıllarca sporcu/antrenör/yönetici olarak hizmet etmiş ve Türk tenis tarihine isimlerini altın harflerle yazdırmış olan Gülberk Gültekin, İpek Şenoğlu Turna ve Haluk Akkoyun ile bir araya gelen Osman Tural, kendilerinden TTF Yönetim Kurulu'nda faydalanmak istediğini belirtti.'TÜM PAYDAŞLARIN YER ALDIĞI YENİ BİR ANLAYIŞ'  

Ortak amaçlar dahilinde bir araya gelerek, Türk tenisinde herkes tarafından sevilen bu isimlerle beraber çalışmaktan mutluluk ve gurur duyacağını ifade eden Tural, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Türk tenisine yeni bir yönetim anlayışı getirmek ve daha önce tenis sporuna hizmet etmiş arkadaşlarımızın tecrübelerini yönetime yansıtabilmek istiyoruz. Gülberk Gültekin Salman, İpek Şenoğlu Turna ve Haluk Akkoyun ile yapılan görüşmeler neticesinde kendilerinin de yönetim kurulumuzda yer almalarını isteyerek yeni dönem federasyon ekibi çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. 

Arkadaşlarımızın bu teklifimize olumlu bakarak ekibimizde yer almayı kabul etmeleri bizi son derece mutlu etti ve gücümüze güç kattı. Amacımız tenisi tenisin tüm paydaşlarının içinde bulunduğu ve aktif olarak katılacağı bir yönetim yapısı ve anlayışıyla yönetmektir. Bundan sonraki süreçlerde daha profesyonel bir ekip ile; bu ekibe destek olarak, onların yolunu açarak ve liderlik ederek adım adım ilerlemek istiyoruz.

Vizyonumuz, misyonumuz ve projelerimiz hakkında daha şeffaf ve ülkemize yakışacak şekilde, geçmişteki eksiklerimizin farkında olarak; bugünkü istek, tecrübe ve inancımızla Türk Tenisi’ne hizmet etmek için hepimiz çok heyecanlıyız.’’Yönetim kurulu üyeliği teklif edilen Türk tenisinde derin izler bırakan isimler ise görüşlerini kısaca şu şekilde ifade etti:

TÜRK TENİSİNİ BİRLİKTE GELİŞTİRECEĞİZ

Gülberk Gültekin: 20 yılı aşkın süre boyunca Türk tenisine sporcu olarak verdiğim hizmet sonrası, son dört yıldır Uluslararası Tenis Federasyonu ve Türkiye Tenis Federasyonu’nda görev aldım. Daha aktif ve yetkin şekilde tenise hizmete edebilmek için, yönetim kurulu üyeliğini kabul ettim. Türk tenisini tüm paydaşlarla ortak ve beraberlik anlayışını benimsemiş şekilde hep beraber geliştirebileceğimize inanıyorum.

DAHA BÜYÜK HEDEFLERE DAHA EMİN ADIMLARLA...

İpek Şenoğlu: Profesyonel tenisin ne kadar zor bir yol olduğunu sporculuk dönemimde bizzat yaşayarak öğrendim. Profesyonel sporculuk kariyerim sonrası; menajerlik, organizatörlük ve yöneticilik tecrübelerimde ise sporcuların ve ailelerin bu yolda bu kadar yalnız olmak zorunda olmadıklarını, iyi bir ekiple ve stratejik planlama ile daha büyük hedeflere daha emin adımlarla gidebilmenin de aslında mümkün olduğunu gözlemledim. 
İşin her iki tarafındaki zorlukları, sistemimizdeki eksiklikleri ve bilime olan ihtiyacımızı tecrübe ettikten sonra, Türkiye Tenis Federasyonu’nda aktif şekilde görev alarak, katkı sağlayabileceğimi düşünüyorum. 

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

OYUNCU VE ANTRENÖRLERİN SESİ OLACAĞIM

Haluk Akkoyun: Yaklaşık 20 sene boyunca Türk tenisine oyuncu olarak en üst seviyelerde hizmet verdim. Son 7-8 yıldır ise antrenör olarak hizmet vermekteyim. Hem oyuncu hem antrenörlerin içinden geliyorum. Doğal olarak oyuncu ve antrenörlerin sıkıntılarını ve dertlerini biliyorum. Onların bir sesi ve bir sözcüsü olmak için daha yetkin bir şekilde Türk tenisine hizmet vermem gerektiğini düşünerek yönetim kurulu üyeliğini kabul ettim.