Yenilenen KORT ve İSTANBUL CUP Heyecanı

Yenilenen KORT ve İSTANBUL CUP Heyecanı

Yenilenen KORT ve İSTANBUL CUP Heyecanı
04 Mayıs 2018 - 23:22 - Güncelleme: 07 Mayıs 2018 - 11:37

İlk çıktığı günden bu yana büyük ses getiren ve tenis sporuna olumlu katkılar verdiğini düşündüğümüz Kort dergimizin on dördüncü sayısından itibaren çeşitli değişikliklere gittik. Bu süreçte Marmara İletişim Fakültesi Öğretim üyelerinden kıymetli abim Cem Çetin’in verdiği destek, bizim için çok önemliydi. Yayın politikasını güncelleyen ve bu spora gönül veren herkesin sesi, kulağı, gözü olmayı prensip haline getiren dergimiz, bundan sonra çok daha farklı bir karakterde yayın hayatına kaldığı yerden devam edecek.

Okuyucularına en iyi hizmeti sunmayı prensip haline getirdiğimiz anlayışımızla, tenis camiasında konuşulmayan ne varsa yazmayı, yurt içi ve yurt dışındaki gelişmeleri aynı sıcaklıkta size servis etmeyi her zamanki gibi sürdüreceğiz. Sizin de desteğiniz ve enerjinizle dergimizi en iyi yere getireceğimizden hiç şüphemiz yok. 

Türkiye’nin 1 numaralı tenisçisi unvanını alan Başak Eraydın’ı kapak yaptığımız bu sayımızda, kendisi ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Yaklaşan İstanbul Cup için hazırladığımız 15 sayfalık arşivlik dosyamızın içinde; Türk tenisinin geçmişi ve geleceği arasında bağlantı kurup, katılacak yabancı raketlerin durumlarını mercek altına aldık. Ayrıca dergi içinde size ilginizi çekeceğinizi düşündüğümüz sürpriz bölümler de ekledik. Yurt içi ve yurt dışından önemli turnuvaların hikayeleri, alanında deneyimli yazarların yazıları ve çarpıcı araştırmalar da bu sayımızda bulacağınız diğer konular.

Bu yıl 11.si düzenlenecek İstanbul Cup’da başta Caroline Wozniacki olmak üzere WTA’de ilk 100 sıralamanın içinden onlarca ismi konuk edeceğiz. Türkiye’de tenisin zirvesi olan bu turnuvalar; biz tenisseverlere, sponsorlara ve ülke ekonomisine kattıkları ile önemli bir şans. Umarım bu şansı, sportif başarı anlamında da kortlara en güzel şekilde yansıtır ve alnımızın akı ile çıkacağımız bir turnuvayı daha geride bırakırız.

Tenis dolu güzel günler dileğiyle,

SERDAR SÖZKESEN