Yenilmez Nadal'dan 91. kupa!

Rafael Nadal'ın muazzam seviyeye çıktığı 2022'de katıldığı üçüncü turnuvadan da şampiyonluk çıkarması ile İspanyol yıldız yeniden dünya 4 numarası oldu...

Yenilmez Nadal'dan 91. kupa!
27 Şubat 2022 - 12:03

Rafael Nadal, rüya gibi başladığı 2022'de katıldığı üçüncü turnuvadan da şampiyonluk çıkararak 36 yaşına aylar kala inanılmaz bir tenis oynamaya devam ediyor.

Yarı finalde Daniil Medvedev'i eleyen ve Avustralya Açık Finali'nin rövanşını da vermeyen İspanyol yıldız, Acapulco Finali'nde İngiliz rakibi Cameron Norrie'yi 6-4'lük iki setle geçerek kariyerinin 91'inci tekler kupasına sahip oldu.


Acapulco'da ilk kez 2005'te şampiyon olduğunda bu turnuvanın en genç şampiyonu unvanının sahibi olan Rafa, dördüncü kez burada zafere uzanırken aynı zamanda bu turnuvanın en yaşlı şampiyonu oldu.

2022'de sezona başlamadan önce 5 ayı aşkın süre sakatlık sebebiyle turdan ayrı kalan Rafa Nadal, bu yıl Avustralya ve Meksika'da katıldığı 3 turnuvayı da kazanarak ne denli bir sıkıntıdan nasıl tekrar teniste zirveye çıktığını herkese gösterdi. Bu yıl 15-0'lık performansı ile özellikle genç nesile meydan okuyan Nadal, 128'inci tekler finalinden 91'inci kupasını elde etti.

Rafael Nadal bu şampiyonlukla beraber tekrar dünya 4 numarasının sahibi oldu.

Ayrıca Nadal, üst üste 11'inci finalinden de şampiyonluk çıkartarak önüne geleni devirirken; 25'inci kez sert kort şampiyonluğunu elde etti ve 30'uncu kez bir turnuvayı set kaybı yaşamadan kazanarak bu alanda rekorun sahibi oldu.