1. Anasayfa
 2. ATP

Yılın Sporcuları: Nadal & Osaka

Yılın Sporcuları: Nadal & Osaka
0

Her yıl düzenlenen ve artık gelenekselleşen Laureus Spor Ödülleri dün dağıtıldı.

Rafael Nadal, erkeklerde yılın spor adamı ödülünü alırken, kadınlarda ise Naomi Osaka yılın kadın sporcusu ödülünün sahibi oldu.

İspanyol oyuncu bu ödülü 2011’de almıştı. Rafa, Laureus ödüllerini toplamda 4 kez aldı. Daha önce 2006’da Yılın Çıkış Yapan Performansı, 2014’te ise Yılın Geri Dönüş Yapan Sporcusu kategorilerinde ödülü kazanmıştı.

Nadal bu yıl ödülü alırken Lewis Hamilton, LeBron James ve Robert Lewandowski gibi önemli sporcuların arasından sıyrılıp birinci oldu.

Erkeklerde Yılın Sporcusu ödülünü Roger Federer 5, Novak Djokovic ise 4 kez kazandı.

Nadal, ödül sonrasında şunları söyledi: “Laureus spor akademisine kalpten teşekkürler. Yarıştığım diğer mükemmel sporcular da bu ödülü en az benim kadar hak ettiler. Bundan daha mutlu olamazdım. Roland Garros’u kazanmak ve Roger’ın 20 slam rekoruna ortak olmak benim için unutulmaz bir andı. Büyük bir rakibimle ama aynı zamanda harika bir dostumla durumu eşitlemek, yıllar boyu kort içi ve kort dışında onunla yazdığımız tarihi düşünce; bu benim icin çok şey ifade ediyor. Eşi benzeri görülmemiş bir pandemiyle karşı karşıyayız. Bu dönemde salgından etkilenen ve yakınını kaybeden tüm ailelere de desteğimi iletmek isterim.” (Çeviri: Metin Erdem)

Naomi Osaka, son 3 yılda 2 kez ABD Açık’ta şampiyonluğa ulaştı.Kort dışında ise Black Lives Matter hareketi için inanılmaz bir aktivizm ve destek gösterdi.

23 yaşındaki oyuncu, “İleriye baktığımda olabildiğince çok insana yardım ya da etki etmeyi umuyorum. Eğer bir platformunuz varsa bunu kullanmanız çok önemli” dedi. (Tenis Haberleri- Twitter)

Öte yandan Billi Jean King ise Yaşam boyu Bşarı Ödülü’nün sahibi oldu. Efsane tenisçi ödül sonrası şunları kaydetti:

“1973’te eşit fırsatlar yaratmak için WTA’yı kurdu ve kariyerinde 129 tekler şampiyonluğu kazandı. Sadece tenis dünyasını değil, geniş anlamda sporu etkiledi. Spor, özellikle de tenis bana hayallerimi yaşamam için harika fırsatlar sundu. Ayrıca spor bir çoğumuza dünyamızı iyileştirmek için bir platform sağladı.” (Tenis Haberleri- Twitter)

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir