Reklam
Reklam

Yok böyle bir maç! Schwartzman yarı finalde

Beş saat sekiz dakika süren epik mücadelede Dominic Thiem'i 5 sette mağlup eden Diego Schwartzman, kariyerinin ilk slam yarı finaline yükseldi...

Yok böyle bir maç! Schwartzman yarı finalde
06 Ekim 2020 - 21:05

Maçtan önce çok çetin bir mücadele olması beklenen Dominic Thiem - Diego Schwartzman mücadelesi tam da beklenildiği gibi oldu.

5 setlik maraton maç, 5 saat 8 dakika sürerken, iki oyuncu da oynadıkları oyun ile herkesin hayranlığını kazandı.


Roland Garros'un bu yıl en güzel ve keyifli maçını Arjantinli oyuncu 7-6, 5-7, 6-7, 7-6, 6-2 ile kazandı.

Özellikle setlerde 2-1 geriye düştükten sonra yılmayan ve dördüncü sette 2-0 geriden gelen Schwartzman, çok büyük bir karakter ortaya koydu ve seti önce tie-break'e götürdü, ardından da final setinde altıncı oyunda servis kırarak elde ettiği avantajı korudu.

İki kez servis kırdığı final setini de 6-2 ile kazanan 28 yaşındaki Schwartzman, bu epik mücadeleyi 47 winner ve 62 basit hata ile tamamlarken, 3 numara Thiem ise 65 winner ve 81 basit hata ile maçı tamamladı.

17 gün önce Roma'da Rafael Nadal'ı mağlup ederek dikkatleri üzerine çeken Diego Schwartzman, 14 numara olarak gediği turnuvada şimdiden 8 numaraya kadar yükselip, kariyer derecesini elde etti.

Schwartzman, kariyerinin ilk slam yarı finaline yükselirken, bu dereceye gelen 10'uncu Arjantinli oyuncu olarak kayıtlara geçti.

Diego Schwartzman bu yıl 20-9'luk istatistiğe ulaşırken, yarı finalde karşısına Rafael Nadal - Jannik Sinner galibi çıkacak.