Reklam
Reklam

Zidansek'ten bir taşla iki kuş!

Kariyerinde ilk kez bir Grand Slam'de yarı finale yükselen Tamara Zidansek, aynı zamanda Olimpiyatlara da katılmaya hak kazandı...

Zidansek'ten bir taşla iki kuş!
08 Haziran 2021 - 16:41

Roland Garros'ta kadınlar tarafndan günün ilk çeyrek final eşleşmesinde kazanan Tamara Zidansek oldu.

Dünya 85 numarasında yer alan Zidansek, İspanyol raket Paula Badosa'yı oldukça çekişmeli geçen mücadelenin ardından 7-5, 6-4, 8-6 ile mağlup ederek, kariyerinde ilk kez bir slam'de yarı finale uzandı.


Daha önce Grand Slam'lerde ikinci turun ötesini göremeyen 23 yaşındaki Tamara Zidansek, bu sonuçla beraber hem ülkesinden slam yarı finali gören ilk kadın tenisçi oldu hem de Tokyo'daki Olimpiyatlara katılmaya hak kazandı.
 İki saat 26 dakikanın sonunda, toprak sezonun başarılı tesilcilerinden Badosa'yı geçen Zidansek maçta 48 winner ve 39 basit hata ile oynadı. Toplamda 15 kez servis kırılırken, Sloven raket bunların 8 tanesinde söz sahibi oldu.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

File önüne fazla gelmese de her geldiğinde nerdeyse puan alan (8/9) Zidansek, yarı finale yükselmesiyle beraber dünya 47 numarasına kadar atlayıp, kariyer derecesini elde etti.

Bu yıl 24-7'lik galibiyet karnesine sahip olan Tamara Zidansek turnuvada sırasıyla; Bianca Andreescu, Madison Brengle, Katerina Siniakova ve Sorana Cirstea'yı eledi.Zidansek, final yolunda perşembe günü Elena Rybakina - Anastasia Pavlyuchenkova galibi ile oynayacak.

İşte maçın özeti...