Reklam
Reklam

Zverev'den şipşak yarı final!

Turnuvanın sürpriz ismi Davidovich Fokina'yı sadece 96 dakikada mağlup eden Alexander Zverev, ilk kez Fransa'da yarı finale uzandı.

Zverev'den şipşak yarı final!
08 Haziran 2021 - 20:17
Grand Slam'lerin istikrarsız oyuncusu olarak hafızalara kazınan Alexander Zverev, bu şanssızlığını kırmaya başladı.

Katıldığı son 5 Grand Slam'in 4'ünde çeyrek final, son 3'ünde yarı final oynama başarısı gösteren Zverev, bugün İspanyol rakibi Fokina karşısında nispeten ilk sette zolansa da maçın genelinde çok rahat bir oyunla 6-4, 6-1, 6-1 ile kazandı ve adını yarı finale yazdırdı.

İlk seti 49, iki ve üçüncü seti toplamda 47 dakikada hanesine yazdıran Alman oyuncu, Roland Garros'taki üçüncü çeyrek finalinden ilk kez yarı finali çıkardı.

24 winner ve 16 basit hatası ile iyi bir gününde olan Zverev, en başarılı olduğu slam olan Roland Garros'ta 18'inci galibiyetini aldı. 

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

İlk servislerinden %76 ile puan çıkartan Alexander Zverev, file önünde beklentilerin altında kalarak % 63 ile puan çıkartabildi. (12/19)

Zverev bu yıl toprak zeminde oynadığı son 13 maçın 12'sini kazanarak bu zeminde toplamda 91 galibiyete ulaştı.

Bu yıl 30'uncu maçından 23'üncü galibiyetini alan Zverev, perşembe günü Roland Garros Finali'ne yükselebilmek için Stefanos Tsitsipas - Daniil Medvedev galibi ile oynayacak.

Alexander Zverev, Roland Garros'ta çeyrek finallerde 2018'de Dominic Thiem'e, 2019'da ise Novak Djokovic'e kaybetmişti.

İşte maçın özeti...