Reklam
Reklam

Zverev - Ferrer iş birliği sona erdi

Dünya 7 numarası Alexander Zverev ile David Ferrer'in yolları ayrıldı...

Zverev - Ferrer iş birliği sona erdi
08 Ocak 2021 - 10:51

ABD Açık Finalisti Alexander Zverev ile İspanyol antrenörü ve eski tenisçi David Ferrer'in işbirliği sona erdirdi. 

Haber, 7 Ocak 2021'de İspanyol medyasında yayınlandı. Ferrer konu ile ilgili şunları söyledi: 


“Yıl sonunda bir karar verilmesi gerekiyordu. Sascha ile konuştum ve ona devam etmemeyi tercih ettiğimi, yeni sezona birlikte girmeyeceğimizi söyledim."

"Bunun belirli bir nedeni yoktu" diye devam etti Ferrer: “Kesinlikle aramızda hiçbir şey olmadı, her şey yolunda. Sezonu onunla birlikte geçirme fırsatı verdiği için ona minnettarım. Bu aylarda iyi bir iş birliği yaptık, her şey mükemmeldi ” dedi.

ZVEREV: "AİLESİNE DE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Perşembe akşamı Zverev, sosyal medya hesabında işbirliğinin sona erdiğini de doğruladı: “David'e birlikte geçirdiğimiz aylar için, sahada ve saha dışında geçirdiğimiz zamanlar için teşekkür ederim. Ona sadece gelecek için en iyisini diliyorum” diye yazdı.

Alman raket aynı zamanda eski dünya 3 numarası Ferrer'in ailesine de seslendi: "Bana David'le bu zor zamanda değerli haftalar geçirme şansı verdiği için ailesine de teşekkür etmek istiyorum."


Ivan Lendl ile olan olaylı ayrılışının ardından David Ferrer ile kısa bir çalışma yapsa da Zverev, sezonu 7 numara bitirdi ve ABD Açık'ta final oynadı, ATP Finalleri'nde ise gruptan çıkamamıştı. Sezon sonunda Köln'de üst üste iki şampiyonluk yaşadı fakat Roland Garros'ta ikinci turda elendi. Son olarak Paris Masters'da final oynadı. 


Ferrer'den ayrıldıktan sonra, Alexander Zverev muhtemelen daha önce olduğu gibi babası tarafından çalıştırılacak. Zverev'in yeni sezonda ilk olarak 1-5 Şubat arasındalki ATP Cup'ta mücadele etmesi bekleniyor. Geçen yıl ATP Cup'ta Almanya elde ettiği bir galibiyetle grupta başarısız olmuştu.