Reklam
Reklam

Zverev, Nadal'ı geçerek yarı finalde!

Madrid Açık'ın erken finalinde Rafael Nadal'ı deviren Alexander Zverev, son dörde adını yazdırdı...

Zverev, Nadal'ı geçerek yarı finalde!
07 Mayıs 2021 - 18:16

Madrid Açık'ın en büyük favorisi olan ve burada daha önce 5 kez şampiyonluk sevinci yaşayan Rafael Nadal, son maçlarda kendisine ters gelen Alexander Zverev karşısında kaybederek elendi.

Madrid'de daha önce çeyrek final göremeyen Stefanos Tsitsipas, Daniil Medvedev ve Andrey Rublev gibi isimler olunca Nadal'ın da işi görece bir şekilde kolaylaşmıştı ama Zverev, rakibini son iki maçta olduğu gibi bir kez daha mağlup etmeyi başardı.


Açılış setinde Rafa, klasik bir şekilde set ortasında servis kırıp bir anda 4-2'ye fırlasa da Zverev mükemmel bir geri dönüşe imza attı ve üst üste aldığı 4 oyunla 48 dakika süren seti 6-4 kazandı. Nadal ilk sette sadece 2 winner üretebildi. (Zverev, 12)

İkinci sette ilk 'break' bu defa Alman oyuncudan geldi ve altıncı oyun sonunda 4-2'yi yakaladı. Bugün özellikle ilk servislerinde puan almakta zorlanan Nadal karşısında Zverev iyi return'ler yaptı.
 


İkinci setin yedinci oyununda Nadal kendi servisinde 15-40'ta iki kez servis kırılma tehdidinde kalsa da bunu kurtardı: 3-4! Ne var ki 23 yaşındaki Zverev, oyun karakteridnen ödün vermedi ve hata yapmadığı b useti de 6-4 ile kazanarak maçı noktaladı.

İlk servislerinden % 82 ile puan çıkartarak mükemmele yakın bir servis performansa imza atan Alexander Zverev, bir saat 44 dakika süren maçta 28 winner ve 25 basit hata kaydetti.

Rafael Nadal, toprak zeminde bu yıl çıktığı 3 turnuvanın bir tanesinde (Barcelona) şampiyon olurken, Monte Carlo ve Madrid'de çeyrek finalde veda etmiş oldu. Bugün sadece 6 winner üretebilirken, 17 de basit hata yaptı.

Sekizinci düellolarında Nadal'ı üçüncü kez mağlup eden Zverev (tamamı üst üste) yarı finalde Dominic Thiem ile eşleşti.