Reklam
Reklam

Zverev: "Rafa ile finalde karşılaşmak istemem!"

Kariyerinde ilk kez Roland Garros'ta yarı final oynayacak olan Alexander Zverev, Rafael Nadal özelinde kendi kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu...

Zverev: "Rafa ile finalde karşılaşmak istemem!"
09 Haziran 2021 - 16:27

Daha önce 2 kez çeyrek final oynadığı Roland Garros'ta nihayet yarı finale yükselen Alexander Zverev, dün İspanyol rakibi Davidovich Fokina engelini kolay sayılabilecek şekilde 3 sette aştı.

24 yaşındaki Alman raket, maçtan sonra özellikle Rafael Nadal'ın ağırlıkta olduğu cümleler kurdu ve onunla finalde karşılaşmanın en kötü senaryo olacağının altını çizdi.  


“Birkaç yıl öncesinde; herkes benim yükselen bir yıldız olduğumu, tenis camiasına hükmedecek yeni şampiyon olduğumu söylüyordu. Daha Tsitsipas, Medvedev ortada yoktu. Tur finallerini, masters şampiyonluklarını kazanıyordum. Ama bu camiada herkesin amacı Grand Slam kazanmaktır ve ben Grand Slam'lerde ileri turlara çıkıp başarılı olamıyordum.

Kendime çok yüklenmiştim, baskı kuruyordum ve sanırım bu beni Grand Slam'lerde istediğim sonuçları elde etmekten alıkoyuyordu. Artık 24 yaşındayım ve daha sakinim, daha akılcı ve sabırlı oynamaya odaklıyorum kendimi.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

Evet bana Rafa’nın 18-19 yaşında yaptıklarını söyleyebilir ve geç kaldığımı ima edebilirsiniz ama Rafa’nın da dediği gibi bizleri onunla kıyaslamak büyük hata olur. Onun başardığı şeyler insani değil ve size emin olarak söyleyebilirim ki bir daha kimse tarafından tekrarı olmayacak bir kariyer.
 


Herkes bir şekilde iyi veya kötü yolunda ilerliyor. Burada ilk kez yarı finaldeyim. Rafa ve Novak’ın diğer tarafta olması görünürde bir avantaj olarak gözükse de aslında dezavantaj. Rafa’yla finalde karşılaşmak sanırım en kötü senaryo olacaktır.”

Çeviri: Metin ERDEM