1. Anasayfa
 2. ATP

Federer, ilk 10'dan düşüyor!

Federer, ilk 10'dan düşüyor!
0


Roger Federer, TOP10’un dışında kalıyor… Efsane tenisçi diz sakatlığı ve buna bağlı olarak sezonu bitirmesi ve çok az sayıda turnuva oynamasının bedelini ödüyor…

Polonyalı raket Hubert Hukacz’ın Indian Wells’te dördüncü turuna çıkmasıyla birlikte, Federer önümüzdeki pazartesi günü, Ocak 2017’den bu yana ilk kez TOP10’un dışında kalmış olacak. Zaten uzun zamandır turnuva oynamaması bu gerçeği işaret ediyordu.

Son 22 aylık dönemde Federer, sadece 6 turnuva oynayabildi. Dizi, neredeyse iki yıldır onu kortlardan uzak tuttu. Covid salgını sebebiyle değişen puanlama sistemi onu uzun süre TOP10’da kalmasını sağladı ama puanlama sisteminin eskiye dönmesinin ardından bu son kaçınılmaz oldu.

20 Grand Slam sahibi Roger Federer, şüphesiz kariyerinin sonunda ve belki de 2022’de son bir kez kortlara dönmenin hedefinde. Fiziksel olarak düşüşü, sakatlıkların artması ve yeni jenerasyonun her zamankinden güçlü olması onu geri plana atıyor ve majör turnuvaları kazanabilme umudunu da ister istemez çökertiyor.

Büyük spor markalarında indirimler başladı… https://www.athleticzone.com.tr/ 

40 yaşındaki Ekselansları son olarak Wimbledon’da dördüncü turda Hubert Hurkacz’a üç set sonunda elenerek kaybetmişti. Kariyerinde 1251 galibiyet bulunan Federer’in 2022 Avustralya Açık ile beraber kortlara geri dönme hedefi bulunuyor.

Tecrübeli oyuncu, 18 Ekim pazartesi günü açıklanacak yeni listede TOP10’un dışında kalacak ve sezon bittiğinde ise muhtemelen 20 yılın en kötü sıralamasına sahip olacak. TOP100’den dahi düşecek olan Federer’in 103 tekler şampiyonluğu bulunuyor.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir