1. Anasayfa
 2. ATP

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Sarp Ağabigün – Kortdergi.com

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Sarp Ağabigün – Kortdergi.com
0

Sarp Ağabigün ile karantina sürecini ve daha fazlasını konuştuk. 22 yaşındaki oyuncuya göre aşı bulunmazsa tenisin başlaması pek mümkün değil.

RÖPORTAJ: SERDAR SÖZKESEN

Dünya durdu, her şey ertelendi ve ne zaman başlayacağıyla ilgili bir tarih net değil. Ev hayatına alışık olmayan biz sporculara da bu durum negatif etki ediyor. Bu süreçte bir sporcu için fiziksel anlamda hazır olmak, ev şartlarında o zindeliği tutmak çok zor maalesef. Evde yapabildiğim ağırlıklarla fitness ve kardiyo çalışıyorum. Açıkçası bu yıl için turnuvaların başlaması çok zor görünüyor; ama belki öncesinde temmuz ayı gibi kısmen de olsa antrenmanlara başlayabiliriz diye düşünüyorum.

Bu zor şartlarda özellikle bizim seviyemizdeki sporcular maddi yönden çok etkilendi. Bunun yanında kas kaybı ve kilo alma söz konusu olabilir. Kas kaybını önlemek için evde antrenmanların devamlılığı gerekiyor. Kilomuzu kontrol altında tutabilmek için de düzenli beslenme ve uyku, dinlenmenin yanında vücut ağırlığımıza ve günlük enerji harcamamıza yetecek kadar kalorinin eksik ya da fazla olmadan alınmasına dikkat etmemiz şart! Bu dönemde herkes hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok farklı şekillerde etkilenmiş olabilir.

Salgından sonra dünyanın düzeni gibi tenis de değişti. Bir defa takvim karıştı. Nasıl bir düzenleme yapılacak bilemiyorum. Kulüplerdeki tesisler sistemli bir şekilde dezenfekte edilecek ve biz sporcular çok daha fazla kontrollü olacağız diye düşünüyorum. Ama daha da önemlisi belki de korona aşısı çıkmadan ve tüm sporcular aşılanmadan normal hayatımıza devam edemeyeceğiz.
 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir