1. Anasayfa
 2. ATP

KORT Dergi 33’üncü sayısı çıktı!

KORT Dergi 33’üncü sayısı çıktı!
0

ACI VEDA

Türk tenisine adını altın harflerle yazdıran, enerjisi ve hırsı ile bu sporu sonuna kadar yaşayan ‘Can Üner’imizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Genç yaşta (47) aramızdan ayrılan Can Hocamızı kapağımıza taşıyarak ona son görevimizi yerine getirmek istedik. Ailesine ve özellikle kızı Zeynep’e olan düşkünlüğünü de bildiğimiz için kapak görseline kızı ile çektiği selfie fotoğrafına yer verdik.

Onunla uzun süre çalışan Marsel İlhan ve Çağla Büyükakçay’ın yazar koltuğuna geçerek ‘Can Hoca’larını anlattıkları yazıları okuyunca, eminiz ki siz de çok duygulanacaksınız. Ayrıca Can Hoca’yı yakından tanıyan değerli antrenörler ve oyuncular da görüşlerini belirterek, dergimize renk kattı. En başta ‘Can Hoca’mızın ailesi ve sevenleri başta olmak üzere Türk tenis camiasının başı sağ olsun.

Tenis camiasının aktif tek tenis dergisi olan Kort’un, 33’üncü sayısında eski Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı ve aynı zamanda yeni başkan adayı Osman Tural ile röportaj gerçekleştirdik. Görev yaptığı dönem önemli işlere imza atan Tural, tekrar ‘Başkan’ olması halinde yapacağı icraatları Tolga Yenigün’e anlattı.

ZENGİN İÇERİĞİMİZLE YİNE İDDİALIYIZ

ATP ve WTA’de toprak sezonunun açılması ile beraber birçok turnuva oynandı ve tüm bu turnuvaların detaylarını ve daha fazlasını dergimizin sayfalarında bulacaksınız.

‘Yakın Plan’ konseptimizde yeni jenerasyonun önemli temsilcilerinden Jannik Sinner’i Bertan Erman’ın kaleminden takip edeceksiniz. Nostalji köşemizde ise Andre Agassi ile Boris Becker arasında yıllar sonra ortaya çıkan ‘sır’ı Metin Erdem’in çevirisi ile okuyabileceksiniz.

The Times yazarı Stuart Fraser’ın ATP Başkanı Andrea Gaudenzi ile yaptığı röportajın yanı sıra Türk tenisinin son dönemde çıkışta yer alan oyuncularından Altuğ Çelikbilek ile keyifli bir söyleşi yaptığımızı da belirtelim. Ayrıca her zamanki gibi Türk ve dünya tenisinden en önemli gelişmeleri ‘Kulis’ köşemizde bulabileceksiniz.

Melda Yakupoğlu, ‘Sporda İmajinasyon Çalışmaları’ hakkında tecrübelerini paylaşırken, Cem Çetin ise köşesinde, Çağla Büyükakçay sonrasında hangi kadın oyuncularımızın onun yerini alabileceğinin cevaplarını aradı. Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü’nü ise ‘Ayın Kulübü’ konseptimizde ağırladık.

Dergimizi; masaüstü bilgisayarlarınızdan, tabletlerinizden ya da cep telefonlarınızdan okumak ve kalıcı şekilde kaydetmek için Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi uygulamaları üzerinden de indirebilirsiniz…

33’üncü sayımız hayırlı olsun. Yeni sayılarda görüşmek üzere.

Tenis dolu sağlıklı günler dileğiyle,

SERDAR SÖZKESEN  
KORT DERGİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir