1. Ana Sayfa
  2. ATP

Masters no: 5 – Zverev

Masters no: 5 – Zverev
0

3 numara Alexander Zverev ile 4 numara Andrey Rublev’i karşı karşıya getiren Cincinnati Finali’nde gülen taraf Alman oyuncu oldu.

Zverev, sanki bir davete yetişircesine hızlı şekilde ounadığı ve tamamen domine ettiği ilk seti sadece 27 dakikanın sonunda 6-2 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sete de servis kırarak başlayan Zverev, oyunun kontrolünü sürekli elinde bulundurduğu ikinci sette ilk servislerinden puan kaybetmeyerek (13/13) ne kadar kararlı olduğunu kanıtladı.

6-3 ile ikinci seti de kapayan 24 yaşındaki oyuncu, Tokyo Olimpiyatları’ndan sonra Cincinnati’de de şampiyon olarak ABD Açık’a son derece moralli girecek.

Turda üst üste 11 maçtır kazanan Alexander Zverev, mücadelede 5 kez servis kırdı ve karşılığında bir kez servisini kırdırdı. Rublev ile oynadığı beşinci maçtan da galip ayrılarak rakibi karşısındaki pskolojik üstünlüğü de devam ettirdi.

59 dakikalık kısa film tadındaki maçta 16 winner ve sadece 6 basit hata üreten Zverev karşısında Rublev ise 18 winner (11’i ace)  ve 19 basit hata ile istatistik kağıdını doldurdu.

Alexander Zverev bu yıl 4, toplamda ise 17’nci kariyer şampiyonluğunu elde ederken, dünya sıralamasında da 4 numaranın sahibi olarak Rafael Nadal’ı bir sıra aşağıya çekmiş oldu. 

Zverev’in 5 masters zaferi: Roma, Kanada, Madrid (2) ve Cincinnati

İşte maçın özet görüntüleri…

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?

Yorum Yap