1. Anasayfa
 2. GRAND SLAM

Nadal, Roland Garros'ta yok!

Korkulan oldu ve Rafael Nadal, Roland Garros'tan çekildi...

Nadal, Roland Garros’ta yok!
0

2004’ten bu yana aralıksız bir şekilde Roland Garros’a katılan ve tam 14 kez şampiyon olarak çok büyük rekorların sahibi olan Rafael Nadal, sakatlık sebebiyle en sevdiği turnuva olan roland Garros’a katılamayacağını açıkladı.

Tüm dünyada büyük ses getiren bu olay, tenis camiasına da bomba gibi düştü. 18 Ocak’tan bu yana turdan uzak kalan Nadal’ın bir kötü haber idaha var ki, 2024 büyük ihtimalle tenis kariyerinin son senesi olacak.

İşte İspanyol efsanenin basın açıklaması:

“Pandemi dönemi beni çok yordu. Vücudum o durağanlığı kaldıramadı. Bu aslında çok acı. Aklınız ve tecrübeniz ilerle diyor ama vücudunuz duruyor. Son birkaç yıldır çok acı çektim. Günlük rutinimden, çalışmaktan zevk alamadığım bu süreç zaferlerim ve Grand Slam şampiyonluklarımın maskelediği kötü bir dönemdi.

En sonunda vücudum beyaz bayrağı bana çekti!! Böyle bir sonu haketmediğimi düşünüyorum; bir basın toplantısında, elimde bir mikrofon ile. Felsefem her zaman durum ne kadar kötü olursa olsun kendime son bir gayret daha demek. Bu yüzden tenise ara veriyorum. Bu iki ay da olabilir, bir ay da belki 4-5 ay da.

Bedenimi dinleyeceğim. Ne zaman %100 olabilirsem o zaman yeniden antrenmanlara başlayacağım. Bu ara kararını kariyerimin son yılı olacak olan 2024 de turda oynayabilmek, sevdiğim yerlere, turnuvalara ve dostlarıma veda edebilmek, spor hayatımı kortlarda istediğim şekilde sonlandirabilmek için kendime bir şans vermek adına aldım.”

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir