1. Ana Sayfa
  2. ATP

Sinner’den en büyük kupa! – Kortdergi.com

Sinner’den en büyük kupa! – Kortdergi.com
0

Önümüzdeki hafta 20 yaşına girecek olan Jannik Sinner’in yükselişi devam ediyor…

ABD sezonunun ilk haftasına denk gelen Citi Open’da (ATP500) finalde ev sahibi raketlerden Mackenzie McDonald karşısında 7-5, 4-6, 7-5 ile kazanan Jannik Sinner, bu yıl Melbourne’den sonra ikinci, toplamda ise üçüncü ve en büyük şampiyonluğunu elde etti.

İlk sette 11’inci set puanında seti 7-5 ile hanesine yazdıran İtalyan raket Sinner, ikinci seti 6-4 kaybetti. Final setinin başında kırdığı servisle beraber bir anda 4-1 öne fırlasa da, 5-2’de iki kez maç punını değerlendiremeyen Sinner, maç için servis atarken servisini kırdırınca McDonald’ın da maça tekrar ortak olmasını ve seyircilerin de olağanüstü desteğini almasını engelleyemedi.

Ne var ki, 6-5 öndeyken rakibinin servisinde 40-30 geride olan Sinner, mükemmel bir kısa top denemesi ile beraberliği yakaladığı bu oyunun sonunda McDonald’ın backhand’inin filede kalması ile son seti de 7-5 ile cebine koydu ve maçı kazandı.

Jannik Sinner, 19 yaşında 4 kez final oynadı ve 3’ünden zaferle ayrıldı. Turnuvada sadece 1 kez set kaybetti ve kendisinden yaşça büyük 3 ABD’li mağlup etti. (McDonald, Korda ve Brooksby)

Kariyerinin en büyük şampiyonluğuna ulaşan Jannik Sinner, iki saat 52 dakikalık maraton maçta 34 winner (9 ace) ve 36 basit hata ile (22’si backhand) oynadı. Mckenzie McDonald ise ilk ATP finalini oynadığı maçta 27 winner ve 49 basit hata kaydetti.

İşte maçın özet görüntüsü…

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?

Yorum Yap