1. Anasayfa
 2. GRAND SLAM

Alcaraz ve Zverev hata yapmadı!

Avustralya Açık'ın favori isimleri arasında yer alan Carlos Alcaraz ve Alexander Zverev ilk tur maçlarını kayıpsız atlattı...

Alcaraz ve Zverev hata yapmadı!
0

Dünya 2 numarası Carlos Alcaraz, Fransız Richard Gasquet’i, dünya 6 numarası Alexander Zverev ise vatandaşı Dominik Koepfer engelini aşarak ikinci tura adlarını yazdırdı.

Favoriler açılışta hata yapmadılar. Gece seansının sondan bir önceki maçı olan Zverev – Koepfer düellosu 4 sette tamamlandı. Alman oyuncuların mücadelelerinde beklenildiği gibi Koepfer rakibini zorladı ve ilk seti 6-4 ile hanesine yazdırdı.

İkinci set ile beraber vitesi artıran Zverev; 6-3, 7-6, 6-3 ile maçı noktalarken; maçın en kritik anında üçüncü sette 5-4 gerideyken ik iset puanı kurtararak maçı lehine çevirdi.

Üç saati aşan maçta Zverev; 19 winner attığı mücadeleyi 50 winner ve 58 gibi fazla sayıda basit hata ile tamamlarken; Koepfer ise 23 winner ve 53 basit hata üretti.

Fileye tam 39 kez (!) gelen Alexander Zverev, bunların 33’ünden puan çıkartarak maçı kazanma noktasında işlerini hafifletti. İki oyuncu bu maçla beraber 3 kez birbirlerine rakip oldular ve tamamını Zverev kazandı.

Avustralya Açık’taki en büyük başarısına 2020’de yarı final oynayarak elde eden 26 yaşındaki Zverev, ikinci turda Lukas Klein ile eşleşti.

……….

Gece seansının son maçında Carlos Alcaraz, Fransızların tek el backhand’li raket Richard Gasquet karşısında sadece ilk sette zorlanmasına rağmen 7-6, 6-1, 6-2 ile rakibini mağlup etti.

İlk sette kimse servis kıramayınca gidilen tie-break’te Gasquet 5-4’te set puanı kazansa da ard arda 3 puan alan Alcaraz ilk sete noktayı koydu. İkinci ve üçüncü sette daha iyi servis atan ve return’lerde de başarılı olan İspanyol raket kalan bölümü rahat kazandı.

İki saat 24 dakika süren mücadelede Alcaraz; 53 winner ve 26 basit hata ile oynarken, 37 yaşındaki Gasquet ise 19 winner ve 28 basit hata üretti.

Alcaraz da Zverev gibi sıklıkla file önüne geldi 23/32 (%72) ile bu alanda puan elde etti.

Carlos Alcaraz ikinci turda İtalyan Lorenzo Sonego ile eşleşti.

Bizleri aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz:

www.instagram.com/kortdergisi

www.twitter.com/KortDergisi

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir