1. Anasayfa
 2. ATP

Ataşehir’deki senyör turnuvası büyük ses getirdi!

Ataşehir’deki senyör turnuvası büyük ses getirdi!
0

5-15 Ağustos tarihleri arasında Taçspor’un tesislerinde düzenlenen Ataşehir Belediyesi Senyör Tenis Turnuvası, dün düzenlenen ödül öreni ile noktalandı.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkan Adayı Osman TURAL ve ekibinin de hazır bulunduğu ödül töreninde şampiyonlara ve finalistlere ödülleri verildi.

Turnuvada 19 farklı kategoride 320 senyör oyuncusu raket sallarken, mücadelelerde oldukça renkli görüntüler vardı. Bu yıl birincisi düzenlenen ve yüzlerce tenis izleyicisinin de maçları yerinden takip ettiği turnuva, ilerleyen yıllarda geleneksel hale getirilecek.

Taçspor Tenis Bölümü Halkla İlişkiler Yöneticisi Elif Ozansoy ödül töreninde şunları söyledi: “Bildiğiniz üzere ülkemizdeki afetlerin, felaketlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu afetler esnasında maddi, manevi ve vicdani çok büyük kayıplar yaşadık. Devlet, millet el ele desteklerimizi hiçbirimiz esirgemedik.”

Bu sözlerin üzerine afetler sırasında kaybettiğimiz vatandaşlarımız için davete katılım sağlayan kişileri 1 dakikalık saygı duruşuna davet eden Elif Ozansoy sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim için çok değerli ve anlamlı olan, maçların centilmence geçmeseydi. Tenis sporcusu farklıdır ve diğer tüm branşlara örnektir. Tenis sporunu ve bizim organizasyonumuzu temsilde gösterdiğiniz centilmence mücadeleden dolayı herkesi ayrı ayrı tebrik ediyoruz.

Turnuvanın organize edilmesinde emeği geçen başta Ataşehir Belediye Başkanı Battal İLGEZDİ‘ye, Başkan Yardımcımız ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Ekrem KÖSE‘ye, Ataşehir Belediyesi Kültür Müdürü Volkan ARSLAN‘a, Taç Spor kulübü Yönetim Kurulumuza, maçların organizasyonunda görev alan hakemlerimize, bizlere destek olan takım arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ederim.

Burada belediyelerimize ayrı bir paragraf açmak istiyoruz; Ataşehir Belediyemiz sporcuların katılım bedellerini karşılayarak Türk Tenisinde bir ilke imza atmıştır. Türk tenisinde daha önce böyle bir örnek yoktur ve yaşanmamıştır.

Belediyemizle beraber yaptığımız proje ile 40 çocuğumuza tenisi ve tenis kültürünü  tanıması için organizasyon yaptık. Bizim için her çocuk çok değerli. Bir çocuğun hayatına dokunabilmek de aynı şekilde çok değerli. Bizler ‘sosyal belediyecilik’ örneğini en etkin şekilde uygulayan Ataşehir Belediyemizle gurur duyuyoruz.

Bu örneklerin artması için öncülük eden Ataşehir Belediyesi’nin yaptığı bu güzel davranışı Türkiye geneline yaymak ve teşvik etmek ise biz tenis organizasyonu yapan kulüplerimizin görevi olacaktır. Battal İLGEZDİ Başkanımıza tekrar çok teşekkür ediyoruz.”

40 çocuğa tenisin tanıtılması ve tenisin sevdirilmesi amaçlandı. 

Turnuvada ödül kazanan sporculara ödüllerini, turnuvaya destek veren kurumların temsilcileri verdi:

Güzellik Uzmanı Dr. Yasemin Savaş, Büyülübağ Şarapları’ndan Alp Törüner, Green Spa’dan Dilek Eren Özben, Hoby Spor’dan Cenan Aydın ve Golden Şef Grup Başkanı İbrahim Önder.

Turnuvayı ve ödül törenini yerinden takip eden Kort Dergisi’nden Serdar Sözkesen’in objektifinden kareler…

Ödül Töreni ve maçlardan en güzel görüntüler…

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir