1. Anasayfa
 2. ATP

ATDSK Cup’ta muhteşem final – Kortdergi.com

ATDSK Cup’ta muhteşem final – Kortdergi.com
0

21 yıldır aralıksız devam eden Adana’nın tek uluslararası tenis turnuvası olan Çukurova Cup’a ev sahipliği yapan Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü, yılın ikinci uluslararası turnuvasını da başarıyla gerçekleştirdi.

ATDSK’nın ev sahipliğinde yapılan ITF World TennisTour J3 Adana ATDSK Cup Tenis Turnuvası’na Türkiye’nin yanı sıra 32 ülkeden tenisçiler katıldı. 20-21 Kasım’daki eleme maçlarının ardından 22 Kasım’daki ana tablo maçlarıyla devam eden turnuva 27 Kasım’daki final maçları ve kupa töreniyle son buldu. 

Turnuvanın final maçlarında tek erkeklerde Bulgar Iliyan Radulov, Ukraynalı rakibi Illya Maksymchuk’u 6-3 ve 6-2’lik setlerle mağlup ederek şampiyon oldu. Tek kadınlar şampiyonu olan Hollandalı Isis Louise Van den Broek da Bulgar rakibi Denislava Glushkova ile karşılaştı. Broek ilk seti 6-1 kazandı, ikinci sette ise 4-0 önde iken rakibi rahatsızlığı nedeniyle maçtan çekildi. 

Çift erkeklerde ise Bulgar oyuncular Viktor Markov ve Iliyan Radulov çifti,  Adriano Dzhenev (Bulgaristan) ve Nicolas Kobelt (İsviçre) çiftini yenerek şampiyon oldu. Çift bayanlarda da Türk tenisçilerimiz Duru Söke ve Özlem Uslu çifti ilk seti 7-6 kazanmalarına karşılık, ikinci seti 6-2 kaybetti. Tenisçilerimiz, maç tie-break oynanan final setini de 11-9 kaybedince, rakipleri Hollandalı Rose Marie Nijkamp ve Isis Louise Van den Broek çift kadınşar şampiyonları oldular. 

TENİSİN MERKEZİ ADANA 

Final maçları sonrası yapılan kupa töreninde konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, kendisinin de üye olduğu ATDSK’nın son yıllarda yaptığı yatırımlarla Adana’yı Türk tenisinin merkezi  yapma yolunda hızla ilerlediğini, bundan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Adana’nın her sporun yapılabildiği iklime ve imkanlara sahip olduğunu kaydeden Çetin, “Bu yatırımların ardından bu güzide kulübümüzün sporcularının başarı haberlerini de peş peşe aldık, gurur duyduk. Gönlümüz sporcularımızın başarılarının artarak devam etmesi, şampiyonlarımızın ulusal ve uluslararası turnuvalardan şampiyon dönmesi, WTA ve ATP düzeyinde tenisçilerimizin yetişmesidir” dedi.

ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin de, yeni yılda yeni uluslararası turnuvaların müjdesini vererek, ITF’den 25 bin, 15 bin dolarlık turnuvalar, bunun yanı sıra J1, J2 kategorilerinde turnuvalar yapmak için ITF’e başvurduklarını söyledi. Turnuvanın şampiyon ve finalist sporcularına kupaları Çetin ve Keskin tarafından verildi. Keskin, turnuva baş hakemi Erkan Tarhan’a da plaket vererek, katkısı nedeniyle teşekkür etti. 

Fotoğraflar: Serdar Sözkesen – ADANA
 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir