1. Anasayfa
 2. TÜRKİYE

Çağla davayı kazandı! – Kortdergi.com

Çağla davayı kazandı! – Kortdergi.com
0

Milli tenisçimiz Çağla Büyükakçay, lisansının askıya alınmasına karşı açtığı davayı kazandı. Yaklaşık 8 ay süren dava sürecinde mutlu sona ulaşan Çağla Büyükakçay, Instagram hesabından şu açıklamaları yaptı:

“Size bu güzel haberi duyurmaktan ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Aylardır verdiğim mücadele nihayet sona erdi. Bağımsız Mahkeme, ITF’in yasaklı madde şüphesi ile lisansımı askıya alma kararını iptal etti. Davamda biz galip geldik.

En büyük tutkum olan tenisten ve müsabakalardan aylarca uzak kaldım. Bir sporcunun başına gelebilecek en zor durumda başımı dik tutmaya çalıştım. Gerçeğin mutlaka anlaşılacağına, büyük emek ve fedakarlıklarla dolu 25 yıllık tenis yaşamıma, çok çalışma ve kendini adım ile kazandığım tüm başarılarıma gölge düşmeyeceğine inancımı hep korudum. Suçsuzluğumu kanıtlamak için üzerime düşen herşeyi yaptım. Bu mücadelenin peşini asla bırakmayacağıma söz verdim, çünkü tüm kariyerim boyunca yanlış bir şey yapmayı aklımın ucundan bile geçirmedim.

Ve çok şükür, 8 ay sonra, dün mücadelemi kazandığımızı öğrendik. Biz diyorum çünkü ben kendimden ne kadar emin olsam da bana inanan, güvenen, arkamda olan insanlar, kurumlar olmadan, tek başıma bunun altından kalkmam söz konusu değildi.

Başıma bu talihsizlik geldiğinden beri ailem, arkadaşlarım, beni tanıyan büyüklerim , küçüklerim, antrenörlerim ve yöneticilerim dahil olmak üzere herkes desteğini gösterdi. Sosyal medya hesaplarında paylaştığımda sizlerden gördüğüm destek zor günlerimde en büyük dayanağım oldu.

Ama teşekkür edeceğim birileri var ki; bugün onların sayesinde tekrar tenis oynayabileceğim, çok sevdiğim işime ve kortlarda mücadele etmeye geri dönebileceğim.

Masumiyetimi en doğru şekilde savunmam için kendi bilgi ve birikimleriyle yol göstermenin yanı sıra, imkanlarını seferber eden ENKA Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sinan TARA, ENKA Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet TARA, ENKA Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ömer TARA ve bu süreçte tüm operasyonu yöneten ENKA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Cem ÇELİKER başta olmak üzere tüm ENKA Ailesine destekleri için sonsuz teşekkür etmek istiyorum. Ne kadar teşekkür etsem az kalır, 18 yıldır bu ailenin bir parçasıyım. Bugün yanımda oldukları için çok şanslı ve gururluyum.

Bu süreçte mesajlarınız, destekleriniz için çok teşekkür ederim.
GERİ DÖNÜYORUM…”

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir