1. Ana Sayfa
  2. ATP

Djokovic: “2024’te madalya kazanacağım!” – Kortdergi.com

Djokovic: “2024’te madalya kazanacağım!” – Kortdergi.com
0
Tokyo Olimpiyatları’nın en büyük favorisi olarak geldiği turnuvanın yarı finalinde 4 numaralı seri başı Alexander Zverev karşısında 3 set sonunda kaybederek büyük bir sürprize meydan veren Novak Djokovic, maç sonunda önemli açıklamalarda bulundu…

ÇEVİRİ: METİN ERDEM

“Bir değil birçok sakatlığım var. Ağrı kesiciyle maça çıktım. Mental ve fiziksel olarak yorgunum. Bu durumun bir sonraki büyük hedefim olan ABD Açık öncesi sorun yaratmamasını umuyorum.

Ülkemden onlara bir madalya götüremediğim için özür dilerim. Fan’larım, ülkemdeki herkes, tenis camiası, burada olan tüm insanlar benden altın madalya bekliyordu. 4 olimpiyata katıldım. 3’ünde yarı final maçlarını şanssızca kaybettim. Bu 3 denemede sadece tek bir madalya kazanabildim.

Sadece tek derken insanlar o bir madalya için hayatlarını adıyor ama benim kalibremde ve benim standardımda birisi için bronz bir hedef değil. Dünkü maç sonrası bugün bu yüzden de çok konsantre olamadım.

2024 Paris Olimpiyatları uzakta değil. Sadece 3 yıl sonra. Önümde uzun yıllar kalmadığını biliyorum ama oraya gidersem bir madalya almak isterim. Her zaman olduğu gibi bu mağlubiyetler beni daha da güçlü hale getirecek.“

VİDEO: Pablo Carreno Busta & Novak Djokovic / Tokyo 2020

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?

Yorum Yap