1. Anasayfa
 2. ATP

Djokovic de covid-19’a yakalandı! – Kortdergi.com

Djokovic de covid-19’a yakalandı! – Kortdergi.com
0

Sosyal mesafeden uzak ve maskesiz katılımı ile ilk günden bu yana büyük eleştirilere maruz kalan Novak Djokovic, organizatörlüğünü yaptığı Adria Tur’da bugün aldığı haberle yıkıldı.

Gösteri turnuvasına katılan Grigor Dimitrov, Borna Coric ve Viktor Troicki’nin ardından dünya 1 numarası Novak Djokovic’in de covid-19 testi pozitif çıktı.

Turnuva boyunca tribünler tıklım tıklım dolmuş, oyuncular hiçbir şey olmamışcasına eskisi gibi beraber basketbol maçı yapmış ve gece partilerde eğlenmişti.

Sırp oyuncunun eşi Jelena Djokovic’in de testi pozitif çıkmıştı. Çocuklarında ise korkulan olmadı.

Novak Djokovic konu ile ilgili sosyal medya hesabından şunları söyledi:

“Turnuvayı saf bir yürek ve samimi niyetlerle yaptık. Turnuvamız, bölge genelinde bir dayanışma ve merhamet mesajını birleştirmek ve paylaşmak içindi. Tur, COVID-19 durumu nedeniyle ertelenmiş ve herkes beklemede iken, Güneydoğu Avrupa’dan gelecek bazı tenis oyuncularına rekabetçi ortamı sağlamak için tasarlandı.

Caroline Wozniacki / Swimsuit 2015

Hepsi yardımseverdi ve fikirlerime saygı gösterip geldi. Amacımız, tüm toplanan gelirleri ihtiyacı olan insanlara yönlendirmek ve herkesin buna nasıl güçlü bir şekilde tepki verdiğini görmek içindi. Turnuvayı virüsün zayıfladığını düşünerek, ev sahipliği yapma koşullarının yerine getirildiğine inanarak organize ettik.

Ne yazık ki, virüs hâlâ mevcut ve birlikte yaşamayı öğrendiğimiz yeni bir gerçek. Her şeyin zaman içinde rahatlamasını umuyorum, böylece hepimiz hayatları olduğu gibi devam ettirebiliriz. Her bir enfeksiyon vakası için çok üzgünüm.

Umarım kimsenin sağlık durumu karmaşıkl bir hâl almaz ve herkes iyi olur.

Önümüzdeki 14 gün boyunca kendimi karantinaya alacağım ve testi beş gün içinde tekrar edeceğim.”

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir