1. Anasayfa
 2. ATP

Djokovic: “Federer ve Nadal’ın rekorlarını kırmak istiyorum!”

Djokovic: “Federer ve Nadal’ın rekorlarını kırmak istiyorum!”
0

14 Eylül 2019 – 21:34 – Güncelleme: 23 Ocak 2020 – 23:09

Dünya 1 numarası Novak Djokovic, CNBC’nin ‘Rafa ve Roger’ın Grand Slam rekorlarını geçmenin onun için ne kadar önemli olduğuna’ dair sorusunu yanıtladı.

 

Sırp tenis efsanesi yaptığı açıklamada;

”Ailemle geçirdiğim zamanın kıymetinden daha mi önemli? Sağlığımdan çok daha mı önemli? Tabii ki değil. Ama tenisin bu iki büyük efsanesinin başardıklarını başarmak ve rekorları da kırmak istiyorum.

Bir süreçten geçiyorum. Size %100 dürüst ve şeffaf olacağım, çünkü hem kariyer, hem hayat anlamında, hem de iki meleğin babası olarak o kadar özel bir süreç yaşıyorum ki hayat olarak; ailemle, eşimle, kardeşlerimle ve beni çevreleyen etrafımda olan insanlarla sürekli bunları konuşuyorum. Çünkü farklı bakış açılarını görerek yaşadığım şeyleri anlamaya, anlamlandırmaya çalışıyorum. Onlarla geçirdiğim zamanlar benim için çok kıymetli ve hayatın bir takım kilometre taşları var. Bu anları onların yanında olmadan geçirmek istemiyorum.

https://www.kortdergi.com/federer-bazen-rekorlar-benim-icin-itici-guc.html

‘Hayatı tenissiz düşünebilir miyim?’

Bu soruya yanıtım; hem evet, hem hayır olur. Evet derim, çünkü tenis hayatımı kaybetmekten korkmuyorum. Tenis dışında keyif aldığım ve mutlu olduğum bir sürü şey var. Hayır derim, çünkü tenissiz hayatım bugünkü hayatım olmazdi. Profesyonel olarak aktif tenis oynamasam bile – ki bu olacak – tenisin içerisinde aktif olarak var olmaya devam edeceğim. Kendime ait bir tenis akademisi kurmak, benim ve beni bugüne getiren, çevremi saran insanların tüm tecrübelerini süzmek ve Sırp tenisinin gelecek kuşaklarına aktarmak istiyorum.

Özellikle zor dönemlerden nasıl çıktığımı ve bunu herkesin yapabileceğini, ama hayattan çok büyük fedakarlıklar yapmak gerektiğini, bir sürü şeyi feda etmek zorunda kalmaları gerektiğini onlara öğretmek istiyorum.”

Çeviri: Metin Erdem

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir