1. Anasayfa
 2. ATP

Djokovic: Hakem, Serena’nın limitlerini zorlamamalıydı!

Djokovic: Hakem, Serena’nın limitlerini zorlamamalıydı!
0

13 Eylül 2018 – 11:22 – Güncelleme: 13 Eylül 2018 – 11:24

Wimbledon ve Amerika Açık şampiyonluğu ile tekrar tenisin zirvesine kapak atan Novak Djokovic, WTA Başkanı Steve Simon’ın “Hakemler kadınlara, erkeklere olduğu kadar toleranslı ve eşit davranmıyor” sözüne atıfta bulunarak açıklamalarda bulundu.

 

”Bilemiyorum. İlk kez sizlerden duydum. Kendisi (Steve Simon) bu yargıya nereden vardı, anlamadım. Öncelikle Serena’yı çok severim. Onun için çok üzüldüm. Ama aynı zamanda hakemin de baş etmek zorunda kaldığı şey oldukça zordu. Carlos ile de empati yapmak lazım. Maalesef final maçında herkes yakışık almayan bir durum içerisinde kaldı. Kortta çok fazla duygu vardı. Serena ağlıyordu. Naomi ağlıyordu. Bu herkes için çok çok zor bir durum.

Kişisel fikrim, sanki hakem Serena’nın limitlerini keşke fazla zorlamasaydı diyorum, özellikle de bir Grand Slam finalinde… Sonuç belki değişirdi, belki değişmezdi ama hakemin maçın gidişatini değiştirdiği kesin. Bu benim fikrim. Gereksizdi… Özellikle bir Grand Slam şampiyonluğu için mücadele ederken birçok duygunun içinden geçiyoruz. Ama tabii başka şeyleri de bu maçta olan şeylere bağdaştırmak yanlış.

Bay Simon’ın baktığı gibi görmüyorum olayları. Kadınmış, erkekmiş bence her iki tarafa da nasıl davranıldığı şartlara göre değişen bir durum. Her şeyde bir genelleme yapmak zor. Bunu bir kadın – erkek mücadelesi haline getirmek oldukça gereksiz. O gün Serena’nın kapanış seremonisinde dediği gibi, Osaka şampiyonluk sevincini kutlamayı hak etmişti. Serena’ya gelecek olursak, onu sevdiğimi biliyor. O herkesin ilham kaynağı. Halen bu spora olan bağlılığı, adanmışlığı ben dahil kadın – erkek dünyanın her tarafındaki tüm tenis oyuncularına ilham vermeye devam ediyor.”

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir