1. Anasayfa
 2. ATP

Federer: “Korttaki tutumum hayal kırıklığı”

Federer: “Korttaki tutumum hayal kırıklığı”
0

Wimbledon öncesi çim zemine alışma anlamında oynadığı ve daha önce 10 kez şampiyonluk sevinci yaşadığı Halle’de ikinci turda Felix Auger-Aliassime karşısında 3 sette kaybeden Roger Federer, maç sonrasında önemli açıklamarda bulundu.

ÇEVİRİ: METİN ERDEM

”Bugün buraya gelirken öncelikle 3. seti hazmetmem gerekiyordu. Tıpkı Geneva gibi burada da 3. setin bitiş şeklinden hiç memnun değilim. Maç sonrası basın demeci vermeyi geciktirdim çünkü duygularla alınmış, yanlış kararlarla önünüze çıkıp konuşmak istemedim.

Korttaki tutumum benim için tam bir hayal kırıklığı. Korttaki hislerim, kritik anlardaki tercihlerim, işlerin gittigi yön, kısaca hiçbir şey, maç ilerledikçe iyiye gitmedigi gibi giderek daha kötü bir hâl aldı. Sanırım bir geri dönüşte yaşanabilecek tüm zorlukları yaşıyorum. Bir puan için daha ne kadar enerji harcayabilirim, daha ne kadar çaba sarf edebilirim? 

Büyük spor markalarında indirimler başladı… https://www.athleticzone.com.tr/

Maç ilerledikçe bugünün benim günüm olmadığını fark ettim. Yapabileceğim hiçbir şey yoktu. Bunun üzerine hiç olmadığım kadar negatifleştim. Normalde böyle değilimdir. Bu tavır benim gurur duyduğum ve mutlu olduğum bir şey degil. Ama öte yandan 1500 küsür maç oynamışım, böyle şeyler de olabilir. İşin iyi yanı, bir sonraki maç böyle olmayacak. Orada olursa ondan sonrakinde, orada olursa bir sonrakinde böyle olmayacak. Sonsuza kadar böyle gidemez. Bu yüzden maçlar ile basın toplantıları arasında kendime zaman bırakıp işlerin nasıl gittiğini analiz etmeye çalışıyorum.

Ivan ile konuşuyorum. İşlerin nasıl gittiğini irdeliyorum, bedenim nasıl reaksiyon verdi onu anlamaya çalışıyorum. Sonra da başımı kaldırıyorum, umutsuzluğa düşmüyorum, önüme bakıyorum. Düşüncesizce ve aptalca alınmış saçmasapan kararları kafamdan uzaklaştırıp önünüze geliyorum. Zemin değiştirmek kolay bir şey değil. Buna da adapte olmam lazım. Pozitif kalmaya çabalıyorum. Sıradaki hedef Wimbledon!”

Roger Federer – Felix Auger Aliassime maçının özeti…

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir