1. Ana Sayfa
  2. ATP

Hewitt ile yeni nesil arasında gerginlik

Hewitt ile yeni nesil arasında gerginlik
0

17 Ocak 2019 – 19:57 – Güncelleme: 17 Ocak 2019 – 20:03

Eski dünya 1 numarası ve aynı zamanda ABD Açık ve Wimbledon şampiyonluğu da bulunan Lleyton Hewitt’in yeni nesil oyuncularla arası pek iyi değil.

 

Lleyton Hewitt bugünkü çiftler maçı sonrası yaptığı basın toplantısında “Bernard Tomic bana ve aileme, içinde fiziksel şiddet de barındıran tehditlerde bulundu. Ben o takımın kaptanı olduğum sürece bir daha Davis Kupası’nda oynayamayacak” şeklinde açıklama yaptı.

Kariyerinde 30 tekler zaferi bulunan Hewitt ek olarak, “Kyrgios ne zaman takım oyuncusu olmayı becerebilirse, o zaman ona şans tanıyabilirim ama bu tavır ve sorumsuzluk ile hiç şansı yok” dedi. Tomic cephesi iddiaları yalanlarken, Kyrgios “Ona ne diyeceğimi bilemiyorum. Sadece saçmalıkları için Hewitt’i tebrik edebilirim, alkışş” diye yanıtladı.

Matthew Ebden, James Duckworth, Thanasi Kokkinakis’inde Hewitt taraftarı olmadığı biliniyor. Sorunun altında yatan esas neden, Hewitt’in Davis takımı kaptanlığını yaparken 19 yaşındaki Alex De Minaur’a koçluk yapmaya da başlaması.

Önümüzdeki senenin başından itibaren yeni formatıyla Avustralya’da farklı şehirlerde yapılmaya başlayacak ATP CUP, özellikle Avustralyalılar için büyük önem arz ediyor.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap