1. Anasayfa
 2. ATP

İyi başladık, sonunu getiremedik! – Kortdergi.com

İyi başladık, sonunu getiremedik! – Kortdergi.com
0

06 Şubat 2019 – 21:39 – Güncelleme: 07 Şubat 2019 – 21:34

FED Cup, Avrupa / Afrika grubu ilk maçında Türkiye, sonucun belirleneceği çiftler maçında kaybetti ve Hırvatistan’a 2-1’lik skorla kaybetti.

 

Milli Takımımız, Gürcistan ve Sırbistan’ın da bulunduğu grupta bugün ilk olarak Hırvastistan ile karşılaştı. İlk maçta Çağla Büyükakçay ile Ana Konjuh kozlarını paylaştı. WTA 547’inci basamağında yer alan Konjuh karşısında açılış setine çok iyi başlayan Çağla, bir ara 5-2 öne geçse de rakibi 5-5’e getirdi. Kendi oyunundan sonra 21 yaşındaki rakibinin servisini sıfıra karşı kırmayı başaran Çağla ilk seti 7-5 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sette işler istediğimiz gibi gitmedi ve bundan 1.5 yıl önce dünya 20 numarasına kadar yükselen Konjuh bu seti 6-2 ile kazandı. Final setine ‘love game’ ile başlayan dünya 258 numarası Çağla, oldukça sağlam ve güvenilir oynadığı bu setin altıncı oyununda kritik yerde servis kırdı. Çok geçmeden 5-2’yi yakalayan 29 yaşındaki sporcumuz, ikinci maç puanında Konjuh’u 6-3’lük son set skoru ile mağlup ederek, Türkiye’yi Hırvatistan karşısında 1-0 öne geçirdi.

………….

Günün ikinci maçında Pemra Özgen, Hırvatların son dönem formda ismi Donna Vekic ile karşılaştı. 3 gün önce St. Petersburg’da final oynayan dünya 25 numarası Vekic, ilk setin üçüncü oyununda servis kırarak avantajı cebine koydu. Mücadelesinden ödün vermeyen ve inatçı oyun yapısı ile sekizinci oyunda verdiği ‘break’i geri alan Pemra, güçlü rakibi karşısında bir sonraki oyunda 30-40’da servisini kırdırdı. Set için servise geçen Vekic karşısında sıfıra karşı servis kıran 32 yaşındaki Pemra, azminin karşılığını aldı ve seti tie-break’e götürdü. Bu bölümde hatasız oynayan Hırvat oyuncu, 7-0 ile tie-break’i kazanıp, setlerde 1-0 öne geçti.

İlk setin sonunda yorulan ama yine de elinden geldiğince kendisinden 9 yaş küçük rakibine karşı direnen Pemra, 4-3 gerideyken servisini kırdırınca bir daha maça dönemedi. Donna Vekic ikinci seti 6-3, maçı da 2-0 kazandı ve ülkesi adına skoru 1-1’e getirdi.

………………

Türkiye ile Hırvatistan arasında kazanan tarafı belirleyecek çiftler maçında Çağla Büyükakçay ile Pemra Özgen ortaklığı, Jana Fett – Darija Jurak ikilisi ile karşı karşıya geldi. Birbirine yakın giden setlerin sonunda servis kırdıran sporcularımız iki seti de 6-4 kaybetti ve Hırvatistan, Milli Takımımız karşısında 2-1’lik skorla kazanan taraf oldu.

Çağla Büyükakçay – Pemra Özgen ortaklığının bu zamana kadar 75 çiftler galibiyeti bulunuyor.

Milli Takımımızı, paralimpik sporcumuz Büşra Ün’de ziyaret edip, desteğini esirgemedi.

İngiltere’nin Bath şehrinde sert zeminde düzenlenen organizasyonda Milli Takımımız yarın Sırbistan ile kozlarını paylaşacak.

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir