1. Anasayfa
 2. ATP

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Ayla Aksu – Kortdergi.com

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Ayla Aksu – Kortdergi.com
0
23 yaşındaki milli sporcumuz Ayla Aksu, karantina sürecinde evinde yaşadığı zamanları, tectübelerinive tenisin geleceği hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

RÖPORTAJ: SERDAR SÖZKESEN

Koronavirüs, hayatımıza çok büyük değişiklikler getirdi. Bir süredir antrenmanlarımıza evden devam etmek zorundayız. İmkânlar kısıtlı olduğu için elimdekileri değerlendirmeye çalışıyorum. Bu, otoparkımızın duvarında tenis oynamak, apartman merdivenlerinde koşular, evin içinde ip atlamak ve mat üzerinde hareketler yapmak gibi egzersizler içeriyor. Bunların dışında YouTube kanalıma içerik üretmeye ve insanları bilgilendirmeye çalışıyorum.

Bu dönemde akıl sağlığımız çok önemli, o nedenle ben de kitap okuyorum, film/dizi izliyorum ve çok fazla meditasyon yapıyorum. Şu an için turnuvalara kavuşmamız için 13 Temmuz’u beklemek zorundayız ama aranın daha da uzun sürebileceğini düşünüyorum. Umarım temmuzda işler yoluna girer, ancak açıkçası kendimi en kötü durum için hazırlıyorum.

Turnuva oynayamadığımız için gelirimiz de yok maalesef. Ailelerimizden yardım alarak bir şekilde idare etmeye çalışıyoruz. ITF, WTA ve ATP’den destek paketleri konuşuluyor. Umarım bu görüşmeler güzel sonuçlanır ve bize bir yardımları dokunur. Aksi takdirde ne yaparız, nasıl turnuvalara seyahat ederiz bilmiyorum.

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Berfu Cengiz

Bu olağanüstü durumda bir destek kesinlikle olmalı. Bu süreçten sonra dünyada birçok değişiklik olacağı kesin ve olmalı da açıkçası. Teniste nasıl değişiklikler olabilir? Çok fazla öngörememekle beraber, insanların seyahat ederken muhakkak daha dikkatli ve bir süre mesafeli olacağını düşünüyorum. Bu süreç benim de birçok şeyin farkına varmamı sağladı, örneğin sağlıktan önce hiç bir şeyin gelmemesi ve aileyle vaktin değeri :)
 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir